Newsletter

Polityka i społeczeństwo

BBN: Prezydent RP Andrzej Duda mianuje Dowódcę Generalnego RSZ oraz Dowódcę WOT (komunikat)

03.02.2023, 15:33aktualizacja: 03.02.2023, 16:50

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Biuro Bezpieczeństwa Narodowego informuje:

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Zwierzchnik Sił Zbrojnych Andrzej Duda, na podstawie art. 134 ust. 3 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, podpisał postanowienia o mianowaniu – z dniem 7 lutego 2023 r. – na stanowisko Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych generała broni Wiesława Kukuły oraz na stanowisko Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej generała brygady Macieja Klisza.

Zmiany na stanowiskach dowódczych związane są z zakończeniem kadencji generała Jarosława Miki na stanowisku Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych oraz generała broni Wiesława Kukuły na stanowisku Dowódcy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Prezydent RP zdecydował także o nadaniu Krzyża Oficerskiego Orderu Odrodzenia Polski generałowi Jarosławowi Mice.

Uroczystość wręczenia przez Prezydenta RP aktów mianowania oraz orderu odbędzie się w poniedziałek 6 lutego br. w Pałacu Prezydenckim.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe.(PAP)

kom/ mml/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 03.02.2023, 15:33
Źródło informacji BBN
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ