Newsletter

Polityka i społeczeństwo

BBN: Prezydent RP Andrzej Duda złożył życzenia Wielkanocne żołnierzom i pracownikom wojska (komunikat)

10.04.2020, 16:28aktualizacja: 10.04.2020, 16:28

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- BBN informuje:

Prezydent RP, Zwierzchnik Sił Zbrojnych Andrzej Duda, w formie wideokonferencji, odbył rozmowę z kierowniczą kadrą dowódczą Sił Zbrojnych. Była ona okazją do złożenia życzeń świątecznych żołnierzom Wojska Polskiego, pracownikom resortu obrony narodowej oraz ich rodzinom.

W rozmowie uczestniczył Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak, Szef Sztabu Generalnego WP generał Rajmund T. Andrzejczak, I zastępca Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni. pil. Jan Śliwka, Dowódca Operacyjny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni Tomasz Piotrowski, Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej gen. dyw. Wiesław Kukuła, Komendant Główny Żandarmerii Wojskowej gen. bryg. Tomasz Połuch, Dowódca Komponentu Wojsk Specjalnych gen. bryg. Sławomir Drumowicz, Dowódca Garnizonu Warszawa gen. dyw. Robert Głąb oraz szefowie inspektoratów, dowódcy dywizji, brygad, skrzydeł lotnictwa taktycznego, baz lotnictwa taktycznego, transportowego, szkolnego i morskiego, dowódcy jednostek specjalnych oraz dowódcy brygad OT.

Podczas wideokonferencji Prezydent RP kilkukrotnie podkreślał, jak ważną społecznie rolę odgrywają Siły Zbrojne – nie tylko w dobie kryzysu. Dziękował za zaangażowanie wojska w walce z epidemią koronawirusa i za codzienną gotowość do niesienia pomocy. Nawiązał także do połączenia z Polskimi Kontyngentami Wojskowymi, z których dowódcami rozmawiał przed kilkoma dniami.

Zwierzchnik Sił Zbrojnych zwrócił się do dowódców z prośbą o przekazanie życzeń i podziękowań za dotychczasową służbę podległym żołnierzom, pracownikom wojska i ich rodzinom.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mst/ jar/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 10.04.2020, 16:28
Źródło informacji BBN
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.