Newsletter

Polityka i społeczeństwo

BBN: wideokonferencja przywódców państw ws. sytuacji na Ukrainie (komunilkat)

08.09.2022, 20:21aktualizacja: 09.09.2022, 11:44

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Biuro Bezpieczeństwa Narodowego informuje:

W czwartek, 8 września br., odbyła się kolejna zwołana przez Prezydenta USA Joe Bidena wideokonferencja z udziałem przywódców państw G7, UE i NATO poświęcona koordynacji działań w związku z agresją Rosji na Ukrainę.

W swoim stanowisku Prezydent RP Andrzej Duda podkreślił konieczność utrzymania pełnego wsparcia dla Ukrainy – zarówno w wymiarze militarnym jak i ekonomicznym – oraz utrzymania zdecydowanego stanowiska wobec Rosji w zakresie polityki sankcji.

W odniesieniu do kwestii dezinformacji dotyczącej wywołanych przez Rosję kryzysów żywnościowych i energetycznych Prezydent RP przedstawił wnioski w tym zakresie wynikające z ostatnich rozmów z przywódcami państw Afryki Zachodniej.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ kos/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 08.09.2022, 20:21
Źródło informacji BBN
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.