Newsletter

Polityka i społeczeństwo

CBA: Niekorzystne umowy na sprzedaż węgla (komunikat)

28.04.2021, 07:58aktualizacja: 28.04.2021, 07:59

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Wydział Komunikacji Społecznej CBA informuje:

Niekorzystne umowy na sprzedaż węgla

Były wiceprezes zarządu spółki Węglokoks Kraj oraz dwaj byli prokurenci spółki zatrzymani przez funkcjonariuszy CBA. W tle umowy na sprzedaż węgla i szkoda w majątku spółki na ponad 28 mln zł.

Funkcjonariusze Delegatury CBA w Katowicach zatrzymali trzech byłych pracowników spółki Węglokoks Kraj, w tym byłego wiceprezesa zarządu oraz dwóch byłych prokurentów. Czynności miały miejsce na terenie województwa śląskiego.

Po zakończeniu przeszukań zatrzymani zostali doprowadzenie do Prokuratury Regionalnej w Katowicach, gdzie przedstawiono im zarzuty działania na szkodę spółki.

Ustalenia śledczych wskazują, że zatrzymani nie dopełnili ciążących obowiązków oraz przekroczyli udzielone im uprawnienia, jako osoby zarządzające spółką, w związku z zawarciem 3 umów na sprzedaż węgla (miału węglowego) w skutek czego w majątku spółki wyrządzono szkodę w wielkich rozmiarach w wysokości ponad 28 mln zł. Wszystko wskazuje na to, że umowy zostały zawarte na niekorzystnych dla spółki warunkach na okres trzech lat.

Prokuratura zastosował wobec zatrzymanych wolnościowe środki zapobiegawcze.

To pierwsza realizacja w tej sprawie. Postępowanie ma charakter rozwojowy, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ ago/ krap/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 28.04.2021, 07:58
Źródło informacji CBA
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ