Newsletter

Polityka i społeczeństwo

CBA: Obywatel Ukrainy zatrzymany do śledztwa dot. wyłudzeń podatku VAT (komunikat)

31.03.2020, 10:12aktualizacja: 31.03.2020, 10:12

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- CBA informuje:

Rzeszowscy funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali obywatela Ukrainy podejrzanego w śledztwie dot. wyłudzeń podatku VAT. Do zatrzymania doszło przy współpracy z Bieszczadzkim Oddziałem Straży Granicznej.

Mężczyzna podejrzany jest o wręczanie łapówek celnikom i pomocnictwo w wyłudzaniu podatku "VAT dla podróżnych" (zwrot VAT na podstawie dokumentu tzw. TAX FREE) poprzez wprowadzenie do obrotu, poświadczających nieprawdę dokumentów.

Śledztwo, które prowadzi Delegatura CBA w Rzeszowie, nadzorowane jest przez Prokuraturę Krajową.

Dotychczas 29 osób usłyszało zarzuty w tej sprawie.

Decyzją sądu mężczyzna trafił na 3 miesiące do aresztu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ sic/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 31.03.2020, 10:12
Źródło informacji CBA
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ