Newsletter

Polityka i społeczeństwo

CBA: Powiększa się lista podejrzanych w sprawie wyłudzeń VAT(komunikat)

26.04.2021, 07:52aktualizacja: 26.04.2021, 07:54

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Wydział Komunikacji Społecznej CBA informuje:

Funkcjonariusze rzeszowskiej Delegatury CBA zatrzymali kolejną osobę zamieszaną w proceder wyłudzenia zwrotu nienależnego podatku VAT.

W związku z rozwojowym charakterem śledztwa dotyczącego wyłudzania podatku VAT ustalono kolejną osobę zamieszaną w ten proceder. Tym razem funkcjonariusze CBA zatrzymali obywatela Ukrainy, który pełni funkcję członka zarządu jednej z rzeszowskich spółek.

Mężczyzna w Podkarpackim Wydziale Zamiejscowym Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie usłyszał zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw polegających na wyłudzaniu podatku VAT, poprzez tworzenie fikcyjnej dokumentacji księgowej.

Prokurator zastosował wobec zatrzymanego wolnościowe środki zapobiegawcze.

Ustalenia śledczych wykazały, ze wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, wprowadził w rejestrach zakupów nierzetelne faktury VAT na kwotę ponad pół miliona złotych, dokumentujących rzekome nabycie towarów, a następnie wystawił poświadczające nieprawdę dokumenty Tax Free, których użył w rejestrach zakupów i sprzedaży oraz w deklaracjach podatkowych VAT 7 wprowadzając tym samym w błąd organy podatkowe co do wysokości zobowiązań podatkowych. Tym samym naraził Skarb Państwa na bezpodstawny zwrot podatku VAT.

Dotychczas zarzuty w niniejszej sprawie ogłoszono 44 osobom, wobec których stosowano wolnościowe oraz izolacyjne środki zapobiegawcze.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ ago/ jann/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 26.04.2021, 07:52
Źródło informacji CBA
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ