Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Cieszyn: Na podium Rankingu Gmin województwa śląskiego

24.11.2021, 21:01aktualizacja: 24.11.2021, 21:16

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Cieszyn
Fot. UM Cieszyn
Miasto Cieszyn zajęło II miejsce w Rankingu Gmin województwa śląskiego w kategorii gmin powyżej 20 tys. mieszkańców. Ranking przygotowała Fundacja Rozwoju Demokracji Lokalnej im. Jerzego Regulskiego we współpracy z Głównym Urzędem Statystycznym.

W rankingu uwzględniono sferę gospodarczą, społeczną, środowiskową i przestrzenną. W oparciu o zasadę zrównoważonego rozwoju i dostępne w bazach danych m.in. GUS przyjęto zmienne diagnostyczne m.in.: dochody własne, środki pozyskane z Unii Europejskiej, wysokość zadłużenia wydatki majątkowe, wydatki na administrację publiczną, wydatki na kulturę, wydatki na ochronę klimatu, wydatki na szkolenie pracowników, ale także saldo migracji czy przyrost naturalny.

 - Bardzo się cieszę z tego wyróżnienia. To efekt pracy wielu osób, z różnych wydziałów i miejskich instytucji. Takie nagrody wzmacniają i pokazują, że jesteśmy na dobrej drodze, choć wciąż przed nami wiele do zrobienia, poprawienia. Serdecznie gratuluję Tarnowskim Górom, zwycięzcy w naszej kategorii – komentuje Gabriela Staszkiewicz, Burmistrz Miasta Cieszyna.

Uroczysta gala odbyła się dziś w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Śląskiego w Katowicach.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 24.11.2021, 21:01
Źródło informacji Cieszyn
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ