Newsletter

Polityka i społeczeństwo

CIR: obradowała Rada Ministrów (komunikat)

07.04.2015, 16:00aktualizacja: 07.04.2015, 16:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- CIR informuje:

Podczas dzisiejszych obrad Rada Ministrów przyjęła stanowisko w sprawie wizyty Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego na Ukrainie w dniach 8-9 kwietnia 2015 roku. Stanowisko przedłożył minister spraw zagranicznych.

Zasadniczym celem wizyty prezydenta Bronisława Komorowskiego na Ukrainie jest udział w uroczystościach 75. Rocznicy Zbrodni Katyńskiej, które odbędą się na Cmentarzu Wojennym w Kijowie-Bykowni. Spoczywają tam szczątki 3.435 polskich obywateli z tzw. Ukraińskiej Listy Katyńskiej.

Kluczowym punktem wizyty prezydenta Komorowskiego będzie, pierwsze w historii stosunków dwustronnych, wystąpienie w Radzie Najwyższej, które poprzedzi rozmowa w cztery oczy z prezydentem Petrem Poroszenką.

Podczas dwudniowej wizyty na Ukrainie przewiduje się również spotkanie z premierem Ukrainy A. Jaceniukiem oraz przewodniczącym Rady Najwyższej Ukrainy W. Grojsmanem. Rozmowy będą dotyczyły głównie spraw bezpieczeństwa, współpracy dwustronnej, przebiegu i perspektyw reform na Ukrainie.

W planie wizyty prezydenta Komorowskiego przewidziano także spotkania z Polakami mieszkającymi na Ukrainie.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ ksi/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 07.04.2015, 16:00
Źródło informacji CIR
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ