Newsletter

Polityka i społeczeństwo

CIR: Oświadczenie ws. artykułu Onet.pl (komunikat)

26.01.2022, 13:47aktualizacja: 26.01.2022, 13:59

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Centrum Informacyjne Rządu informuje:

W artykule opublikowanym w serwisie Onet.pl 25 stycznia 2022 r. pt. "Pieniądze za praworządność. Brak polskiej odpowiedzi", podano nieprawdziwe informacje. Portal niezgodnie z prawdą informuje, że Polska nie przekazała Komisji Europejskiej odpowiedzi na pismo z dnia 23 listopada 2021 r., w którym Komisja zwróciła się o udzielenie informacji, które posłużą ocenie zasadności ewentualnego uruchomienia mechanizmu ochrony budżetu.

Artykuł niezgodnie z prawdą informuje, że Komisja Europejska nie otrzymała od Polski odpowiedzi na pismo z dnia 23 listopada 2021 r. W piśmie tym Komisja zwróciła się o udzielenie informacji, które posłużą ocenie zasadności ewentualnego uruchomienia mechanizmu ochrony budżetu.

Komisja Europejska zwróciła się do Polski o udzielenie informacji 23 listopada 2021 r. i wyznaczyła termin 2 miesięcy na udzielenie odpowiedzi. Termin na przekazanie Komisji odpowiedzi upływał w dniu 24 stycznia br. Polska przekazała odpowiedź na pismo Komisji zgodnie z wyznaczonym terminem. Odpowiedź obejmuje szczegółowe wyjaśnienia dotyczące wszystkich pytań przedstawionych przez Komisję. Odpowiedź Polski wpłynęła do Komisji w dniu 24 stycznia br.

Wystąpiliśmy o sprostowanie nieprawdziwej informacji.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe.(PAP)

mm/ godl/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 26.01.2022, 13:47
Źródło informacji CIR
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ