Newsletter

Polityka i społeczeństwo

CIR: spotkanie premier z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej (komunikat)

13.05.2015, 18:50aktualizacja: 13.05.2015, 18:50

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- CIR informuje:

Premier Ewa Kopacz spotka się w czwartek z wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej Andrusem Ansipem. Tematem rozmowy będzie opublikowana 6 maja przez Komisję Europejską strategia ws. utworzenia jednolitego rynku cyfrowego.

Będzie to pierwsza po publikacji strategii zagraniczna wizyta wiceprzewodniczącego Ansipa, rozpoczynająca cykl konsultacji działań Komisji Europejskiej z państwami członkowskimi. Budowa Jednolitego Rynku Cyfrowego to jedna z trzech (obok Unii Energetycznej i Funduszu Inwestycyjnego EFSI) kluczowych inicjatyw przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude’a Junckera. Stanowić ma główny motor wzrostu gospodarczego, przyczyni się do poprawy konkurencyjności UE na rynkach globalnych oraz sytuacji na europejskim rynku pracy.

Polska aktywnie działa na rzecz budowy jednolitego rynku cyfrowego UE. Treść strategii poddawana jest obecnie konsultacjom społecznym, które prowadzi Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ ksi/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 13.05.2015, 18:50
Źródło informacji CIR
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ