Newsletter

Polityka i społeczeństwo

CIS: apel ws. stosowanie środków bezpieczeństwa w Sejmie w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem (komunikat)

25.01.2022, 14:57aktualizacja: 25.01.2022, 15:40

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Centrum Informacyjne Sejmu informuje:

Szanowni Państwo!

Rosnąca w ostatnich dniach liczba zakażeń wirusem SARS-CoV-2 wywołującym chorobę COVID-19 sprawiła, że konieczny stał się powrót do zwiększonych środków ostrożności w życiu codziennym i zawodowym. Sytuacja ta nie ominęła niestety także Parlamentu: podjęto decyzję o zwołaniu 47. posiedzenia Sejmu z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej umożliwiających porozumiewanie się na odległość, w takim samym trybie obradują komisje i podkomisje. Rada Ministrów wydała rozporządzenie, na mocy którego pracownicy administracji publicznej otrzymali polecenia pracy zdalnej, a Minister Zdrowia zaapelował także do pracodawców sektora prywatnego o jak najszersze wdrożenie tego trybu wykonywania obowiązków służbowych. Wszystkie te rozwiązania mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się pandemii i ochronę jak największej liczby osób przed zakażeniem i jego konsekwencjami.

W tej niełatwej dla nas wszystkich sytuacji zwracamy się do Państwa z apelem o wspólne działania zmierzające do ochrony zdrowia wszystkich osób przebywających na terenie Sejmu, w tej liczbie także dziennikarzy. Przede wszystkim prosimy o poddanie pewnej refleksji liczby przedstawicieli mediów przebywających w Sejmie.

Przebieg posiedzenia transmitowany jest na sejmowym kanale YouTube https://www.youtube.com/channel/UCN5seY_Oy_GiJRhF06GfRlw, do obserwowania którego niezmiennie gorąco zachęcamy. Przypominamy także, że bezpośrednie transmisje z posiedzeń komisji i podkomisji sejmowych oraz zespołów parlamentarnych oraz ich zapisy dostępne są na stronie www Sejmu.

Jeśli obecność przedstawicieli Państwa redakcji w Sejmie uznają Państwo za niezbędną, przypominamy o konieczności stosowania środków bezpieczeństwa:

- zakrywania nie tylko ust, ale także nosa przy pomocy maseczki przez cały czas obecności w budynkach Parlamentu,

- dezynfekcji rąk i zachowania bezpiecznego dystansu (co najmniej 1,5 metra),

- stosowania się do ograniczeń liczby osób korzystających z wind oraz pomieszczeń pracy i higieniczno-sanitarnych.

Apelujemy także o stosowanie się do wszystkich zaleceń Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego, w szczególności:

- częste mycie i dezynfekcję rąk,

- niedotykanie dłońmi okolic twarzy, zwłaszcza ust, nosa i oczu,

- przestrzeganie higieny kaszlu i oddychania,

- bezwzględne pozostanie w domu w przypadku wystąpienia objawów chorobowych.

Przypominamy, że do egzekwowania procedur i ograniczeń obowiązujących na terenach zarządzanych przed Kancelarię Sejmu uprawnieni są funkcjonariusze Straży Marszałkowskiej. W tych trudnych chwilach apelujemy o odpowiedzialność za nasze wspólne bezpieczeństwo.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe.(PAP)

kom/ kos/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 25.01.2022, 14:57
Źródło informacji CIS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ