Newsletter

Polityka i społeczeństwo

CIS: Informacja Marszałka Seniora ws. 1. posiedzenia Sejmu X kadencji (komunikat)

08.11.2023, 13:22aktualizacja: 08.11.2023, 14:36

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Ceentrum Informacyjne Sejmu informuje:

Marszałek Senior Marek Sawicki poinformował posłów na Sejm X kadencji, że Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej zwołał pierwsze posiedzenie Izby na 13 listopada 2023 r. Obrady rozpoczną się o godz. 12:00.

Zgodnie z art. 109 ust. 2 Konstytucji pierwsze posiedzenie Sejmu Prezydent RP zwołuje na dzień przypadający w ciągu 30 dni od dnia wyborów. Regulamin Sejmu wskazuje, że pierwsze w kadencji obrady Izby otwiera Marszałek Senior powołany przez głowę państwa spośród najstarszych wiekiem posłów. Postanowieniem prezydenta Andrzeja Dudy funkcję tę w X kadencji pełni pos. Marek Sawicki.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ par/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 08.11.2023, 13:22
Źródło informacji CIS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ