Newsletter

Polityka i społeczeństwo

CIS: Odwołanie wysłuchań publicznych zaplanowanych na 11 i 12 września (komunikat)

11.09.2023, 13:34aktualizacja: 11.09.2023, 13:35

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- CIS informuje:

Każdy podmiot, któremu przysługuje prawo inicjatywy ustawodawczej, ma prawo wycofać projekt w toku postępowania ustawodawczego w Sejmie do czasu zakończenia II czytania projektu. Zasada ta wynika z art. 119 ust. 4 Konstytucji, jest też powtórzona w art. 36 ust. 2 Regulaminu Sejmu.

Z uprawnienia skorzystała 11 września 2023 r. Rada Ministrów, przekazując Marszałkowi Sejmu wniosek o wycofanie z prac parlamentarnych projektów ustaw: o zmianie ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa oraz niektórych innych ustaw (druk 3457) oraz o ochronie małoletnich przed dostępem do treści nieodpowiednich w Internecie (druk nr 3282).

W stosunku do obu przedłożeń, na 11 i 12 września br. były zaplanowane wysłuchania publiczne. Wysłuchania publiczne są szczególnymi posiedzeniami komisji, na których rozpatrywane są projekty. Ich wyjątkowość polega na dopuszczeniu do publicznego wypowiedzenia się o projekcie szeregu zainteresowanych osób i instytucji. Ponieważ Wnioskodawca - Rada Ministrów - skorzystał z przysługującego mu uprawnienia i wycofał wspomniane projekty, odpadła formalna możliwość przeprowadzenia projektu w stosunku do tych przedłożeń, gdyż z chwilą wycofania projektów zakończył się ich bieg legislacyjny.

Centrum Informacyjne Sejmu

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ wni/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 11.09.2023, 13:34
Źródło informacji CIS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ