Newsletter

Polityka i społeczeństwo

CIS: Otwarcie wystawy „Obraz Treblinki w oczach Samuela Willenberga” - zapowiedź (Komunikat)

24.01.2023, 10:08aktualizacja: 24.01.2023, 11:45

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Centrum Informacyjne Sejmu informuje:

W czwartek, 26 stycznia, w holu Nowego Domu Polskiego odbędzie się uroczyste otwarcie wystawy „Obraz Treblinki w oczach Samuela Willenberga”. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Podczas wernisażu będzie można obejrzeć piętnaście symbolicznych rzeźb Samuela Willenberga, przedstawiających sceny z życia obozowego w Treblince oraz heroiczny zryw więźniów, którzy broniąc swojej godności zginęli z bronią w ręku.

Samuel Willenberg ocalał jako jeden z nielicznych. Zbiegł z obozu, lecz z uwagi na swoje pochodzenie musiał się ukrywać. Pomimo traumatycznych przeżyć wojennych w okupowanej przez Niemcy Polsce, do końca życia w 2016 r. powracał do ojczystego kraju. Od wyjazdu do Izraela w 1950 r. wielokrotnie wraz z żoną Krystyną przyjeżdżali do Polski – sami lub jako przewodnicy izraelskiej młodzieży. Stali się rzecznikami dobrych relacji polsko-żydowskich.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ par/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 24.01.2023, 10:08
Źródło informacji CIS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.