Newsletter

Polityka i społeczeństwo

CIS: Senat wyraził zgodę na powołanie Moniki Horny-Cieślak na Rzecznika Praw Dziecka (komunikat)

30.11.2023, 13:41aktualizacja: 30.11.2023, 13:42

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Centrum Informacyjne Senatu przekazuje:

Centrum Informacyjne Senatu informuje, że 30 listopada 2023 r., na swoim 2. posiedzeniu, Senat wyraził zgodę na powołanie Moniki Horny-Cieślak na Rzecznika Praw Dziecka. Poparło ją 66 senatorów, 15 było przeciw, a 13 wstrzymało się od głosu.

28 listopada 2023 r. Sejm powołał Monikę Hornę-Cieślak na tę funkcję. Nowa rzeczniczka jest adwokatką, aktywistką i działaczką społeczną. Od 19. roku życia zajmuje się ochroną praw dzieci. Udziela pomocy prawnej osobom młodym doświadczającym przemocy psychicznej, fizycznej i seksualnej. W swojej działalności na rzecz dzieci podejmuje m.in. działania legislacyjne i szkoleniowe, koordynuje projekty edukacyjne. Udzielała indywidualnych konsultacji i wsparcia klientom Centrum Pomocy Dzieciom w ramach współpracy z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę. Jest członkinią Komisji Praw Człowieka przy Naczelnej Radzie Adwokackiej, przewodniczącą Sekcji Praw Dziecka oraz członkinią Komisji ds. współpracy z sądami przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie. Jest także autorką programu HELP Rady Europy, współautorką wielu aktów prawnych dotyczących praw dzieci, w tym ustawy o ochronie małoletnich, czyli tzw. ustawy Kamilka z Częstochowy, i ustawy zwiększającej dostęp do psychologa osobom młodym bez zgody opiekuna prawnego.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ sdd/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 30.11.2023, 13:41
Źródło informacji CIS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ