Newsletter

Polityka i społeczeństwo

CIS: wizyta przewodniczącego Zgromadzenia Parlamentarnego NATO w Kijowie (komunikat)

22.11.2023, 12:17aktualizacja: 22.11.2023, 12:18

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Centrum Informacyjne Sejmu informuje:

W dniach 24-25 listopada w Kijowie przebywał będzie pos. Michał Szczerba, przewodniczący Zgromadzenia Parlamentarnego NATO. Wizyta odbędzie się na zaproszenie przewodniczącego Rady Najwyższej Ukrainy Rusłana Stefanczuka i jest związana 90. rocznicą Wielkiego Głodu (Hołodomor), który miał miejsce w Ukrainie w latach 1932-1933.

Z tej okazji 25 listopada odbędzie się nadzwyczajna sesja Rady Najwyższej Ukrainy z udziałem światowych przywódców i liderów, w czasie której pos. Szczerba planuje wystąpienie skierowane do uczestników tej nadzwyczajnej Sesji. W planach jest również udział w uroczystościach towarzyszących obchodom.

Celem wizyty w Kijowie jest również zademonstrowanie solidarności Zgromadzenia Parlamentarnego NATO i jego członków z Ukrainą w toczącej się wojnie z Federacją Rosyjską oraz potępienie rosyjskich zbrodni i terroru, jak również okazanie solidarności i przywiązania do obrony wspólnych wartości, demokracji i praw człowieka. W czasie wizytacji planowane są spotkania z najwyższej rangi przedstawicielami Rady Najwyższej Ukrainy i administracji rządowej Ukrainy. Ponadto Michał Szczerba planuje udział w spotkaniu "Zboże z Ukrainy".

Zgromadzenie Parlamentarne NATO jest organem doradczym współpracującym z Sojuszem Północnoatlantyckim. W skład ZP NATO wchodzi 274 parlamentarzystów z 31 państw członkowskich NATO oraz delegacje parlamentarzystów reprezentujących 10 krajów stowarzyszonych, 4 krajów stowarzyszonych regionu Morza Śródziemnego oraz 8 delegacji parlamentarnych o statusie obserwatorów. Pos. Michał Szczerba został wybrany przewodniczącym Zgromadzenia Parlamentarnego NATO podczas sesji rocznej w Kopenhadze 9 października 2023 r.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ ksi/ godl/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 22.11.2023, 12:17
Źródło informacji CIS
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ