Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Cyfrowa epidemia – znamy lekarstwo. Rusza program „RE@LNIE ODPOWIEDZIALNI”

19.10.2021, 15:02aktualizacja: 19.10.2021, 15:06

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

fot. Łukasz Giersz (1)
fot. Łukasz Giersz (1)
Obchodzony 10 października Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, skłania do zastanowienia się nad kondycją równowagi zarówno osób dorosłych i jak dzieci i młodzieży. Trwająca pandemia COVID-19 i realia jakie jej towarzyszą, podniosły dynamikę i zintensyfikowały zmiany w obszarze postępującej „cyfryzacji” naszej codzienności.

Dziś już nikt nie kwestionuje roli, jaką odgrywa współczesna technologia w naszym życiu, jednak wciąż nie ma wystarczającej świadomości i wiedzy społecznej na temat jej realnego wpływu na rozwój najmłodszych. Coraz częściej i coraz młodsze dzieci obserwujemy z ekranem „przy nosie”. Według statystyk, 70%  [1] dzieci w wieku przedszkolnym systematycznie korzysta z tabletów i smartfonów, a liczba godzin spędzanych przed ekranami, ogranicza u dzieci czas poświęcany na inne, ważne aktywności: ruchowe, społeczne i edukacyjne.

„RE@LNIE ODPOWIEDZIALNI” to profilaktyczny program edukacyjny, którego działania skierowane są do szkół i przedszkoli. Całkowicie bezpłatny program jest częścią Ogólnopolskiej Kampanii Społecznej „ODŁĄCZ SIĘ. POŁĄCZ SIĘ”, której pełen start zaplanowany jest na grudzień 2021.

Kampania ma być odpowiedzią na nowe zagrożenia cywilizacyjne, na jakie obecnie narażone są dzieci już od najmłodszych lat – e-uzależnienia, uświadamiając poprzez przekazywanie rzetelnej wiedzy i dając wsparcie. Pomysłodawcą tego projektu jest Stowarzyszenie Strefa Wsparcia, które ma za sobą wiele lat działań w walce z e-uzależnieniami oraz wspierania zdrowia psychicznego dzieci.

Kampania ma na celu:
- szeroką promocję dobrej, pozytywnej profilaktyki obejmującej najmłodsze dzieci i ich rodziny.
- uwrażliwienie dorosłych na problem nadmiernej obecności ekranów w życiu dzieci,
- pokazanie rodzicom jak ważna jest uważność w relacji z dzieckiem.

W ramach współpracy przy programie „RE@LNIE ODPOWIEDZIALNI”, nauczyciele każdej placówki, która zgłosi swój udział otrzymają komplet materiałów, aby móc aktywnie wspierać dzieci i rodziców. Uczestnicy będą mogli również skorzystać z bezpłatnej wiedzy przekazywanej podczas podcastów, webinariów itp.

Więcej informacji na stronie www.strefa-wsparcia.pl

Źródło informacji: Stowarzyszenie Strefa Wsparcia

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 19.10.2021, 15:02
Źródło informacji Stowarzyszenie Strefa Wsparcia
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ