Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Cyfryzacja KPRM: 40 milionów na dostęp do szybkiego internetu (komunikat)

08.08.2022, 20:25aktualizacja: 09.08.2022, 08:58

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Cyfryzacja KPRM informuje:

W ramach działań dążących do zapewnienia mieszkańcom Polski dostępu do szybkiego internetu, w maju ogłosiliśmy pilotażowy nabór wniosków o dofinansowanie gminnych projektów budowy sieci szerokopasmowych ze środków Funduszu Szerokopasmowego. Poniżej publikujemy listę rankingową złożonych wniosków.

Nabór wniosków trwał od 27 maja do 27 czerwca 2022 r. W naborze mogły brać udział wszystkie gminy w Polsce. W tym czasie wpłynęło 39 wniosków. To pokazuje jak ważne dla gmin jest zapewnienie ich mieszkańcom dostępu do szerokopasmowych połączeń internetowych po to, aby bez problemów mogli pracować, komunikować się czy korzystać z licznych e-usług publicznych.

Samorządy będą mogły przeznaczyć pieniądze z Funduszu Szerokopasmowego na budowę szybkich sieci telekomunikacyjnych. Maksymalne dofinansowanie to 5 000 000 złotych, stanowiących do 80% wartości wydatków kwalifikowalnych projektu. Oceny wniosków dokonywała Komisja Oceny Projektów zgodnie z kryteriami określonymi w ogłoszeniu o naborze.

Polska obecnie jest placem budowy nowoczesnych sieci telekomunikacyjnych. Ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa powstanie ponad 100 tys. km sieci światłowodowych w całym kraju. W latach 2021-2027 w ramach Krajowego Planu Odbudowy oraz Funduszy Europejskich na Rozwój Cyfrowy przeznaczymy ponad 2 mld euro na dalszą pomoc w rozwoju szybkiego Internetu na obszarach, tzw. cyfrowych białych plam. To kolejne setki tysięcy kilometrów infrastruktury i co najmniej 1,6 mln gospodarstw domowych podłączonych do ultraszybkiego Internetu!

Poniżej przestawiamy listę rankingową. Wszyscy wnioskodawcy zostaną również indywidualnie poinformowani o otrzymanej ocenie oraz o rekomendacji lub braku rekomendacji udzielenia dotacji celowej.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mick/ mmu/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 08.08.2022, 20:25
Źródło informacji Cyfryzacja KPRM
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.