Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Cyfryzacja KPRM: Miesiąc do #CodeWeek2021 – sprawdź bezpłatne webinary i zgłoś wydarzenie (komunikat)

09.09.2021, 11:31aktualizacja: 09.09.2021, 11:32

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Wydział Promocji Polityki Cyfrowej KPRM informuje:

Choć ciągle jeszcze cieszymy się z zeszłorocznego zwycięstwa Polski w Europejskim Tygodniu Kodowania, wielkimi krokami zbliża się #CodeWeek2021. W tym roku świętujemy go w dniach 9-24 października.

Zapraszamy do udziału w tym największym programistycznym wydarzeniu w Europie. Zgłoście swoje wydarzenie już dziś i sprawdźcie webinary przygotowane na tę okazję przez biuro CodeWeek i partnerów!

Zgłoś się już dziś

CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja dedykowana jest wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem. W 2020 roku byliśmy pierwsi na podium, czy w tym roku też wygramy?

Jak wziąć udział w Europejskim Tygodniu Kodowania? W CodeWeek jest miejsce dla każdego – nie trzeba być specjalistą, by móc wziąć udział w tej inicjatywie. Wystarczą dobre chęci. Swoje wydarzenie można zgłosić na stronie www.codeweek.eu/add. Proces rejestracji zajmuje tylko kilka minut. Jest niezbędny, aby organizowana przez Was inicjatywa została wliczona do puli wydarzeń odbywających się w Polsce.

Chcielibyście zaangażować się w Europejski Tydzień Kodowania? Bardzo Nas to cieszy! Czujecie się trochę zagubieni i nie wiecie od czego zacząć? Śpieszymy z pomocą! Garść najważniejszych informacji, które pomogą Wam zacząć swoją przygodę z #CodeWeek2021 znajdziecie w poradniku „CodeWeek krok po kroku”. Odpowiadamy tam na takie pytania, jak: „jak dodać wydarzenie?”, „czy znajdę gdzieś gotowe pomysły na wydarzenie, które mogę zgłosić do CodeWeek2021?”, „gdzie znajdę materiały promocyjne CodeWeek2021?”, „gdzie szukać informacji o nadchodzących wydarzeniach CodeWeek”? i wiele innych. Zajrzyjcie koniecznie!

Webinary dla każdego

Dzieci i młodzież, a także rodziców, nauczycieli, pracowników ośrodków kultury, bibliotek, przedstawicieli organizacji pozarządowych i wszystkich innych zainteresowanych CodeWeek zapraszamy na spotkania informacyjne i warsztaty z programowania online.

Sprawdźcie, co dla Was przygotowaliśmy i jeśli chcecie być na bieżąco, koniecznie dołączcie do wydarzenia na Facebooku! Tegoroczny CodeWeek to aż dziewięć bezpłatnych webinarów, wśród których - poza wydarzeniami organizowanymi co roku przez prowadzone przez nas i NASK biuro CodeWeek - pojawią się też wydarzenia partnerów.

Do CodeWeek dołączyli w tym roku: Stowarzyszenie Cyfrowy Dialog, EduSense - Uczymy Dzieci Programować i Giganci Programowania. Będzie się działo! Wszystkie webinary są bezpłatne i nie wymagają rejestracji, dodatkowo wszystkie wydarzenia będą retransmitowane na fanpage'u CodeWeek na Facebooku.

Warto zapisać w kalenadarzu, że pierwsze spotkanie odbędzie się już 17 września. Pełen rozkład jazdy na ten rok znajdziecie poniżej – zapraszamy!

Dla dorosłych: rodziców, nauczycieli, pracowników ośrodków kultury i wszystkich tych, którzy chcą wiedzieć więcej o programowaniu i CodeWeek:

· 17 września o 19.00 - razem z EduSense zapraszamy na webinar „CodeWeek z Uczymy Dzieci Programować” dedykowany rodzicom, nauczycielom i wszystkim zainteresowanym,

· 28 września o 19.00 - zapraszamy na webinar „Wystartuj z nami - pierwsze kroki w CodeWeek” dedykowany wszystkim zainteresowani nauką kodowania, szczególnie nauczycielom, edukatorom oraz rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym,

· 30 września o 19.00 - zapraszamy na webinar „Wystartuj z nami - pierwsze kroki w CodeWeek” dla wszystkich zainteresowanych nauką kodowania, szczególnie pracownikom bibliotek i ośrodków kultury, które prowadzą działania skierowane do dzieci,

· 9 października o 17.00 - zapraszamy na webinar „CodeWeek START z Klubem Młodego Programisty” dedykowany rodzicom, nauczycielom i wszystkim zainteresowanym.

Dla dzieci i młodzieży mamy jeszcze więcej atrakcji!:

· 17 września o 19.00 razem z EduSense - zapraszamy na webinar „CodeWeek z Uczymy Dzieci Programować" dla dzieci wieku 6-8 lat,

· 9 października o 17.00 - zapraszamy na webinar „CodeWeek START z Klubem Młodego Programisty” dla dzieci w wieku 6-8 lat,

· 12 października o 17.00 razem z Cyfrowym Dialogiem - zapraszamy na webinar „Scratch i sztuczna inteligencja w teatrze lalek” dla dzieci w wieku 9-12 lat,

· 14 października o 17.00 razem z Cyfrowym Dialogiem - zapraszamy na webinar „Sesja treningowa ze sztuczną inteligencją" dla dzieci w wieku 12-14 lat,

· 18 października o 17.30 razem z Gigantami Programowania - zapraszamy na webinar „Scratch: Minecraftowe rewolucje” dla dzieci w wieku 7-12 lat,

· 20 października o 18.00 razem z Gigantami Programowania - zapraszamy na webinar „Webowi cybermasterzy czyli moja własna strona internetowa” dla młodzieży w wieku 13-18 lat,

· 22 października o 17.00 zapraszamy na webinar „CodeWeekEND: kodujemy w Pythonie” dla młodzieży w wieku 12-18 lat,

Szczegółowe informacje o wydarzeniach znajdziecie na stronie koduj.gov.pl.

Jeśli macie pytania lub wątpliwości, jesteśmy do Waszej dyspozycji. Wystarczy do nas napisać na adres programowanie@mc.gov.pl. Zachęcamy też do śledzenia CodeWeek na Facebooku i na Instagramie.

Do zobaczenia na #CodeWeek2021!

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mww/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 09.09.2021, 11:31
Źródło informacji KPRM
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ