Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Cyfryzacja KPRM: Ostatni moment na skorzystanie z rządowego programu dofinansowania zakupu dekodera lub telewizora (komunikat)

30.11.2022, 16:13aktualizacja: 30.11.2022, 17:38

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Wydział Promocji Polityki Cyfrowej KPRM informuje:

Ostatni moment na skorzystanie z rządowego programu dofinansowania zakupu dekodera lub telewizora

Pamiętaj, że do 31 grudnia 2022 roku możesz skorzystać z programu dofinansowania zakupu dekodera telewizji naziemnej lub telewizora. Jeśli planujesz zakup telewizora, możesz otrzymać dopłatę w wysokości 250zł, natomiast kupując dekoder, kwota dofinansowania wyniesie 100zł. Dowiedz się, gdzie złożyć wniosek i jak zrealizować świadczenie.

Wniosek w rządowym programie dofinansowania zakupu odbiornika cyfrowego można złożyć za pośrednictwem:

· Formularza online na platformie gov.pl,

· Poczty Polskiej w tradycyjnej formie papierowej – lista placówek, gdzie można złożyć wniosek. (https://www.gov.pl/web/dvbt2/lista-urzedow-pocztowych)

Po złożeniu wniosku otrzymasz unikalny kod, który umożliwi realizację dofinansowania. Kod zostanie wysłany na podany w formularzu adres e-mail (jeśli wniosek został złożony online) lub przekazany przez pracownika Poczty Polskiej, w postaci wydruku.

Otrzymany kod z przyznanym świadczeniem zrealizujesz w sklepach internetowych i stacjonarnych, które przystąpiły do programu. Obecnie w programie zarejestrowało się już 1 164 przedsiębiorców, co umożliwia realizacje świadczenia w 3 807 punktach sprzedaży zlokalizowanych w całej Polsce.

Wyszukiwarka sklepów, w których zrealizujesz świadczenie dostępna jest TUTAJ (https://dvbt2.gov.pl/wyszukiwarka)

Dotychczas blisko 600 tysięcy osób otrzymało dofinansowanie zakupu odbiornika cyfrowego. Przypominamy, że składając wniosek o dofinansowanie, świadczeniobiorca oświadcza m.in., że jego gospodarstwo domowe ze względu na trudną sytuację materialną nie może samodzielnie ponieść kosztów zakupu nowego sprzętu. Realizacja świadczenia przy zakupie bardzo drogich odbiorników cyfrowych, bez wyraźnego uzasadnienia (np. wynikającego z potrzeb zdrowotnych), może zostać w świetle prawa uznany za nadużycie.

Więcej informacji o rządowym programie dofinansowania znajdziesz TUTAJ (https://www.gov.pl/web/dvbt2/nowy-program-dofinansowania-do-zakupu-odbiornika-cyfrowego)

Jeśli masz pytania, napisz na adres mailowy cyfrowaTV@coi.gov.pl.

Szczegółowe informacje udzielane są również przez pracowników infolinii pod nr. 42 253 54 30 (w godzinach 07:00 – 18:00 oraz w soboty w godzinach 10:00 – 18:00.)

Informacje o programie

Rządowy program dofinansowania do zakupu telewizora i dekodera to odpowiedź na zmianę standardu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Aby móc odbierać sygnał w nowym standardzie należy posiadać odbiornik przystosowany do standardu DVB-T2/HEVC. Telewidzowie posiadający starszy sprzęt, a chcący nadal odbierać telewizję naziemną muszą dokupić specjalny dekoder lub wymienić telewizor na nowszy. Głównym celem projektu jest wsparcie finansowe osób, które nie są w stanie samodzielnie ponieść tego wydatku.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe.(PAP)

kom/ kmz/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 30.11.2022, 16:13
Źródło informacji Cyfryzacja KPRM
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ