Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Cyfryzacja KPRM: Ponad ćwierć miliona ofert pracy dla obywateli Ukrainy na portalu pracawpolsce.gov.pl (komunikat)

11.10.2022, 16:57aktualizacja: 11.10.2022, 16:59

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Cyfryzacja KPRM informuje:

W połowie lipca uruchomiliśmy portal pracawpolsce.gov.pl skierowany do obywateli Ukrainy, którzy chcą podjąć pracę w naszym kraju. Każdego tygodnia do zalogowanych osób dociera ponad kilka tysięcy ofert pracy dopasowanych do ich kompetencji i miejsca pobytu. – „Portal ma łączyć obywateli Ukrainy poszukujących pracy z polskimi pracodawcami, którzy tę pracę oferują. We wrześniu wysłaliśmy ponad 90 tys. ofert pracy do zalogowanych użytkowników” – mówi minister Janusz Cieszyński.

Serwis powstał dzięki współpracy z partnerami z różnych obszarów. Jest odpowiedzią na zapotrzebowanie związane z przybyciem do Polski obywateli Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa. Oferty pracy dostarczają m.in. Centralna Baza Ofert Pracy, Pracuj.pl, OLX, GoWork.pl czy Goldenline.pl.

– „Portal pracawpolsce.gov.pl to realna pomoc dla obywateli Ukrainy. Chcemy, aby osoby które rozpoczynają poszukiwanie zatrudnienia na polskim rynku pracy miały możliwość znalezienia jej w swoim zawodzie, zgodnie ze swoimi kwalifikacjami. Rejestrować mogą się też osoby, które mają już pracę, ale chciałyby zmienić ją na lepiej płatną lub bliższą ich kwalifikacjom.” – dodaje minister Cieszyński.

Portal jest bezpłatny i dostępny w trzech wersjach językowych: polskiej, ukraińskiej i angielskiej. Rejestracja jest szybka i intuicyjna: wystarczy wypełnić krótki formularz, podając swoje dane kontaktowe, doświadczenie i kompetencje. Nie ma potrzeby przygotowywać żadnych dokumentów czy pisać CV. Raz w tygodniu, na wskazany adres mailowy, otrzymuje wyłącznie oferty dostosowane do swoich umiejętności i miejsca pobytu. Oferty są wyselekcjonowane z bazy, w której aktualnie znajduje się ponad 250 000 ofert pracy.

Portal powstał przy współpracy z Operatorem Chmury Krajowej (OChK), Ministerstwem Rodziny i Polityki Społecznej (MRiPS), Palantir Technologies Poland, Antal Polska, Domem Ukraińskim w Warszawie, Diia Bussiness Warsaw, HRlink, GoldenLine, Pracuj.pl czy GoWork.

Bezpieczeństwo to nasz priorytet

Bezpieczeństwo użytkowników to nasz priorytet, dlatego dane na portalu są chronione, a logowanie jest możliwe wyłącznie za pomocą profilu zaufanego. Profil zaufany to bezpieczna metoda potwierdzania swojej tożsamości w portalach polskiej administracji państwowej. Obywatele Ukrainy mogą bezpłatnie założyć profil zaufany razem z numerem PESEL.

Sprawdź, jak założyć profil zaufany!

Działania promocyjne

Pod koniec września uruchomiliśmy kampanię informacyjną wspierającą promocję portalu pracawpolsce.gov.pl. Kampanię prowadzimy w języku ukraińskim i polskim. Rozpoczęliśmy od emisji reklam video na 29 głównych dworcach kolejowych w całym kraju oraz na Dworcu Centralnym w Warszawie. Kampania widoczna na dworcach zapewni dotarcie do dużej grupy obywateli Ukrainy, którzy podróżują koleją, a także ich bliskich.

Zastosowaliśmy także wyraziste formaty reklamowe, takie jak np. mural w Centrum Warszawy w bliskiej okolicy Dworca Centralnego.

W październiku uruchomiliśmy kampanię internetową. Stawiamy w niej na reklamy display w sieci reklamowej Google oraz reklamy w socialmediach (Facebook, Instagram). A także działamy na YouTube: https://youtu.be/4TNQ2OABOiY

Włącz się do promocji portalu pracawpolsce.gov.pl

Zachęcamy wszystkie osoby i instytucje wspierające obywateli Ukrainy, do włączenia się w naszą kampanię i promowanie portalu.

UWAGA: komunikaty są publikowane w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe. (PAP)

kom/ mk/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 11.10.2022, 16:57
Źródło informacji Cyfryzacja KPRM
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.