Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Cyfryzacja KPRM: Przystąp do Europejskiej Koalicji na Rzecz Ekologicznej Cyfryzacji (komunikat)

02.03.2021, 20:25aktualizacja: 02.03.2021, 20:26

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Cyfryzacja KPRM informuje:

Europejska Koalicja na Rzecz Ekologicznej Cyfryzacji to inicjatywa rządu Portugalii, do której zapraszamy polskie firmy.

Ważny cel

Celem Koalicji jest wypracowanie odpowiedzi europejskich firm na wyzwania związane ze zmianą klimatu, wyczerpywaniem się zasobów naturalnych, zanieczyszczeniem środowiska i utratą różnorodności biologicznej.

Firmy, które przystąpią do Koalicji zobowiązują się do aktywnego uczestnictwa w zielonej transformacji Unii Europejskiej poprzez:

wdrażanie ekologicznych rozwiązań cyfrowych o znacznej efektywności energetycznej i materiałowej, które mają pozytywny wpływ na różne sektory;

udział w opracowaniu wiarygodnych i porównywalnych metodologii oceny wpływu ekologicznych rozwiązań cyfrowych na środowisko i klimat w priorytetowych sektorach, takich jak: energia, transport, produkcja, rolnictwo i budownictwo;

udział w dialogu międzysektorowym w celu opracowania ekologicznych rozwiązań cyfrowych w różnych sektorach oraz zachęcanie do podnoszenia umiejętności cyfrowych pracowników.

Czekamy na zgłoszenia

Zachęcamy do zapoznania się z założeniami inicjatywy. Znajdziecie je w załączonym projekcie deklaracji.

Deklaracja miałaby zostać podpisana przez przedstawicieli wybranych firm europejskich już 19 marca, podczas tegorocznej edycji Digital Day, czyli corocznej konferencji organizowanej przez Komisję Europejską. Jej celem jest stworzenie platformy do przyspieszenia transformacji cyfrowej wśród państw członkowskich UE i poza nią, tak aby przyniosła wymierne korzyści ekonomiczne i społeczne.

Firmy zainteresowane przystąpieniem do Europejskiej Koalicji na Rzecz Ekologicznej Cyfryzacji, prosimy o zgłoszenia. Wystarczy wysłać maila na adres zagranica@mc.gov.pl

Czekamy do 9 marca.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ lgs/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 02.03.2021, 20:25
Źródło informacji CKPRM
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ