Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Częstochowa: Pomoc osobom w kryzysie bezdomności

20.11.2023, 08:05aktualizacja: 20.11.2023, 08:06

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Częstochowa
Fot. UM Częstochowa
Nadchodzące mrozy mogą okazać się śmiertelnym zagrożeniem. Dlatego pracownicy Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej „TBS” przy wsparciu policjantów z Komendy Miejskiej Policji odwiedzili miejsca w budynkach komunalnych, w których potencjalnie mogą przebywać osoby w kryzysie bezdomności.

Sprawdzono budynki wyłączone z użytkowania, jak i te w użytkowaniu z pustostanami, w których mogą przebywać osoby potrzebujące pomocy. Mundurowi wraz z przedstawicielami zarządcy nieruchomości odwiedzili wyznaczone wcześniej lokalizacje.

W okresie zimowym działania będą przeprowadzane cyklicznie. Ich cel to informowanie bezdomnych o pomocy, jaką mogą uzyskać w zakresie noclegu i wyżywienia na terenie miasta.

Zakład Gospodarki Mieszkaniowej ,,TBS" tradycyjnie już kieruje apel do mieszkańców o zwracanie uwagi na osoby potrzebujące pomocy.

Dzwoniąc na bezpłatną infolinię 987 można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla osób w kryzysie bezdomności.

Na podstawie informacji z ZGM TBS w Częstochowie

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 20.11.2023, 08:05
Źródło informacji UM Częstochowa
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ