Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Daniel Obajtek: program „Orlen dla Strażaków” to wyraz społecznej odpowiedzialności biznesu

01.10.2021, 10:30aktualizacja: 01.10.2021, 11:04

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/S. Leszczyński (1)
PAP/S. Leszczyński (1)
Wsparcie finansowe jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej przez Fundację Orlen to wyraz społecznej odpowiedzialności biznesu – powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek podczas uroczystej gali podsumowującej kolejną edycję programu grantowego „Orlen dla Strażaków” w 2021 roku.

Według Daniela Obajtka, działania na rzecz społeczeństwa pokazują, że Orlen jest firmą dojrzałą i że jako czempion polskiej gospodarki nie tylko odnosi sukces finansowy, ale też inwestuje w zadania społeczne, „w które duży biznes musi inwestować”.

„Straż pożarna cieszy się dużym zaufaniem społecznym i dba o wszystkich Polaków, a są to przecież również nasi klienci” – powiedział prezes PKN Orlen.

Przemawiając do uczestników uroczystości w Teatrze Wielkim w Warszawie, premier Mateusz Morawiecki, podziękował strażakom zawodowym i ochotniczym za ich służbę. Podkreślał, że cechy charakteru strażaka to „hart ducha, cierpliwość, wytrwałość, wyrozumiałość, dyscyplina, gotowość do niesienia pomocy, bezinteresowność oraz wiara w to, że warto się trudzić”

Premier szczególnie mocno zaakcentował rolę strażaków ochotników w środowiskach lokalnych.

„Druhny i druhowie to elita lokalnych społeczności, godnie reprezentujący ponad 100-letnią tradycję swojej służby i budujący dzisiaj integralność, jedność i spoistość społeczną we wsiach, sołectwach, gminach i powiatach. To przeogromna wartość” – powiedział Mateusz Morawiecki.

Prezes Daniel Obajtek dodał, że polscy strażacy – ryzykując swoim życiem i zdrowiem – budują swoją markę nie tylko w Polsce i w społecznościach lokalnych, ale również pomagając poza granicami kraju, jak np. w Niemczech, Szwecji czy w Grecji.

Nadbryg. Andrzej Bartkowiak, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej, powiedział, że ze środków otrzymanych od Fundacji Orlen finansowane są zarówno zakupy podstawowego wyposażenia strażaków i odzieży, jak również specjalistycznego sprzętu, takiego jak drony, sprzęt do ratownictwa drogowego, kamery termowizyjne czy nowoczesne systemy łączności.

„Każdy grosz wydany na ochotniczą i państwową straż pożarną to dobrze zainwestowane pieniądze, ponieważ my wiemy jak je przeznaczyć na bezpieczeństwo obywateli” – powiedział Andrzej Bartkowiak.

Podkreślił, że uroczysta gala „Orlen dla Strażaków” jest też uhonorowaniem ciężkiej służby ochotniczej i państwowej straży pożarnej.

„Wszyscy wiedzą, że na strażaków można zawsze liczyć, w przypadku zarówno pożarów, jak i klęsk żywiołowych, że jak zadzwonimy do straży pożarnej to pomoc na pewno nadejdzie” – powiedział szef PSP.

Do Fundacji Orlen, która realizuje program „Orlen dla strażaków”, w tym roku wnioski złożyło prawie 3 tys. jednostek, z których wybrano projekty 267 jednostek OSP i PSP. Ogółem koncern w ramach programu „Orlen dla strażaków” wspomógł w ciągu czterech lat 1100 jednostek PSP i OSP w całej Polsce.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 01.10.2021, 10:30
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ