Newsletter

Polityka i społeczeństwo

DBN KPRM: Obywatel Rosji wydalony (komunikat)

12.12.2023, 12:51aktualizacja: 12.12.2023, 12:59

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

- Departament Bezpieczeństwa Narodowego KPRM informuje:

Obywatel Rosji wydalony

Realizując ustawowe obowiązki Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zidentyfikowała obywatela Federacji Rosyjskiej, wobec którego istnieją podejrzenia o współpracę i związki ze służbami specjalnymi Rosji. W wyniku współdziałania ABW i Straży Granicznej mężczyzna został wydalony z Polski 1 grudnia 2023 roku.

Rosjanin, mieszkając w Polsce, przebywał w Bydgoszczy. W 2023 r. w okolicach Bydgoszczy zidentyfikowano również dwóch innych cudzoziemców, którzy mogli prowadzić działalność szpiegowską na rzecz Rosji i Białorusi. Ustalenia wskazują na stałe zainteresowanie Rosji wskazanym rejonem Polski.

Działania ABW to kolejny dowód na skuteczną neutralizację działań służb specjalnych Rosji przeciwko Polsce. W latach 2016-2023 polski kontrwywiad zneutralizował działania ponad 100 szpiegów rosyjskich i białoruskich prowadzących operacje wywiadowcze przeciwko Polsce (wydaleni Rosjanie oraz podejrzani o szpiegostwo).

Departament Bezpieczeństwa Narodowego KPRM

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ ago/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 12.12.2023, 12:51
Źródło informacji DBN KPRM
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ