Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Debata w europarlamencie z udziałem szefa Rady Europejskiej i przewodniczącej KE

23.11.2021, 09:37aktualizacja: 23.11.2021, 10:52

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

© European Union 2021 - Source : EP
© European Union 2021 - Source : EP
Europosłowie ocenią wyniki październikowego posiedzenia Rady Europejskiej podczas debaty, która odbędzie się we wtorek o godz.15.00 w Parlamencie Europejskim w Strasburgu. W dyskusji wezmą udział szef Rady Europejskiej Charles Michel oraz przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen.

Głównymi tematami omawianymi przez szefów państw i rządów podczas szczytu były: reakcja UE na kryzys związany z wirusem COVID-19, szczególnie postępy w realizacji strategii szczepień, rosnące ceny energii i sposoby łagodzenia ich wpływu na przedsiębiorstwa i konsumentów w UE oraz sytuacja w zakresie praworządności.

Szefowie państw i rządów wymienili również poglądy na temat migracji, stosunków zewnętrznych i transformacji cyfrowej.

Debata w PE została przeniesiona z sesji 10-11 listopada na obecną.
 

Źródło informacji: EuroPAP News

 
 

Materiał powstał w ramach projektu EuroPAP News, realizowanego przez Polską Agencję Prasową przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej za pośrednictwem dotacji Parlamentu Europejskiego

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 23.11.2021, 09:37
Źródło informacji EuroPAP News
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ