Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Debata zapowiadająca VIII Europejski Kongres Samorządów

16.02.2023, 18:03aktualizacja: 16.02.2023, 18:09

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP/Kadr z filmu
PAP/Kadr z filmu
Termin: 15.02.2023, godz. 14:00

Ostatnie miesiące pokazały, jak istotną kwestią dla Polski jest niezależność energetyczna. W związku z tym, jednym z głównych wątków poruszanych na Europejskim Kongresie Samorządów w Mikołajkach będą tematy poświęcone budowaniu lokalnego bezpieczeństwa energetycznego.

25 stycznia ruszył rządowy program „Energia dla wsi”, którego celem jest rozwój spółdzielni energetycznych na terenach wiejskich i miejsko-wiejskich realizujących inwestycje w obszarze odnawialnych źródeł energii. W Niemczech działa ponad tysiąc spółdzielni energetycznych, w Danii około 2500 zaś w Polsce jest ich zaledwie kilka. Z Wiceministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi pozamawiamy jak rolnicy indywidualni, jednostki samorządu terytorialnego i inne podmioty mogą efektywniej tworzyć partnerstwa przy realizacji projektów w obszarze ciepłownictwa i energetyki.

Źródło informacji: Fundacja Instytut Studiów Wschodnich

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ WIDEO
Wideo do bezpłatnego wykorzystania w całości (bez prawa do edycji lub wykorzystania fragmentów)
Data publikacji 16.02.2023, 18:03
Źródło informacji Fundacja Instytut Studiów Wschodnich
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ