Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Dni Otwarte Funduszy Europejskich już w ten weekend

03.10.2022, 11:00aktualizacja: 03.10.2022, 14:04

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

UMWP
UMWP
Szkolenia, festyny, gry terenowe, koncerty, zwiedzanie miejsc na co dzień niedostępnych - to tylko niektóre atrakcje czekające na uczestników Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Weekend 7-9 października można spędzić aktywnie i pożytecznie - dziesiątki propozycji można znaleźć w najbliższej okolicy lub online.

Chęciny np. zapraszają na wycieczkę po Centrum Nauki Leonardo da Vinci. "Zobacz fascynujące wystawy: Człowiek-niezwykła maszyna, Człowiek – trybik w machinie przyrody oraz Maszyny Leonarda. Poznaj wszystkie tajemnice ludzkiego ciała - sprawdź, na przykład, jak rozprężają się płuca i jaką rolę odgrywa w tym przepona. Prześledź działanie mechanizmu wdechu i wydechu" - zachęcają organizatorzy.

W Puławach będzie można zobaczyć wystawę prezentującą efekty wdrażania Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Na ekspozycji znajdą się zdjęcia m.in. z budowy drogi wojewódzkiej  Chodel-Kraśnik, budowy Dworca Metropolitalnego w Lublinie, ZOO w Zamościu, Placu Niedźwiedziego w Adamowie.  To - jak podają organizatorzy Dni Otwartych - tylko niewielki wycinek projektów, które zrealizowano bądź są jeszcze w trakcie realizacji ze środków z UE w województwie lubelskim.

Kielce zapraszają do odwiedzenia Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy, gdzie przygotowano możliwość wykonania bezpłatnych, specjalistycznych badań. Będzie można sprawdzić ciśnienie tętnicze krwi, czy stężenie glukozy, przeprowadzić analizę składu ciała.

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego informuje, że w regionie przygotowano ponad 400 wydarzeń w terenie. Będzie można wziąć udział w warsztatach, porozmawiać z ekspertami, odwiedzić parki, muzea, zamki, ogrody botaniczne, uczestniczyć w festynach, grach terenowych i zawodach sportowych na świeżym powietrzu. A dla wytrwałych: koncerty i imprezy w plenerze. Dodatkowo, nie wychodząc z domu, będzie można wirtualnie zwiedzać obiekty, które otrzymały dofinansowanie unijne w całej Polsce.

Na stronie https://www.dniotwarte.eu/wydarzenia organizatorzy zamieścili wyszukiwarkę umożliwiającą znalezienie wydarzeń zaplanowanych na 7-9 października z poszczególnych województwach i miejscowościach.

DOFE 2022 to również rozstrzygnięcie dwóch konkursów: „Bliżej niż myślisz” i „Pokaż swój projekt”. To rywalizacja na najciekawsze filmiki nt. obiektów dofinansowanych z Funduszy Europejskich. Na zwycięzców czekają nagrody rzeczowe i finansowe. Wyniki obu konkursów będą opublikowane 9 października na stronie DOFE.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 03.10.2022, 11:00
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.