Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Dni św. Patryka 2018

09.03.2018, 10:32aktualizacja: 09.03.2018, 10:32

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Baner
Baner

Fundacja Kultury Irlandzkiej już po raz piętnasty organizuje w Polsce cykl imprez „Dni św. Patryka”. W czasie trwającego (od 10-23 marca) wielkiego, irlandzkiego święta w 9 polskich miastach (Poznaniu, Warszawie, Sopocie, Wrocławiu, Krakowie, Kaliszu, Lublinie, Zamościu i Krasnymstawie), posłuchać będzie można muzyki irlandzkiej, między innymi w wykonaniu zespołów Carrantuohill, Beltaine, Duan czy Usłyszeć taniec. Nie zabraknie tańców irlandzkich, filmu, irlandzkiej kuchni, a także atrakcji dla dzieci.

„Dni św. Patryka”, odbywające się pod patronatem honorowym Ambasadora Irlandii i Konsula Honorowego Irlandii w Poznaniu, to trwająca już od piętnastu lat tradycja.

Święto narodowe Irlandii jest dla Fundacji okazją do zaprezentowania irlandzkiej kultury poprzez taniec, muzykę, film, warsztaty plastyczne dla najmłodszych, spotkanie z legendami. Specjalne zajęcia przygotowane zostały dla szkół biorących udział w projekcie edukacyjnym Fundacji - „Irlandia w szkole”. Dnia 12 marca, w IV Liceum Ogólnokształcącym w Poznaniu ponad 150 uczniów z Poznania i Wielkopolski weźmie udział w warsztatach, w czasie których grupy z każdej ze zgłoszonych szkół będą musiały wykonać serię irlandzkich zadań.

Nie zabraknie lubianego Festiwalu Filmów Irlandzkich z pokazem takich produkcji jak „Piękny drań”, poruszającej „Sanctuary” czy wielokrotnie nagradzanej i nominowanej do Oscara - „Trzy Billboardy za Ebbing, Missouri” w reż. Martin McDonagh. Irlandzkie filmy pokazane zostaną we Wrocławiu, Poznaniu i Zamościu.

Taniec zawładnie scenami i salami Śląska, Sopotu, Poznania, Wrocławia, Lublina i Warszawy, zarówno w formie warsztatów, zabaw tanecznych, jak i pokazów.

Fundacja przygotowała także specjalne zajęcia dla dzieci w Muzeum Archeologicznym w Poznaniu, Muzeum Narodowym we Wrocławiu i Muzeum Archeologicznym w Warszawie.

Przygotowaliśmy także serię wykładów poświęconych irlandzkiej historii, polityce, archeologii. W Lublinie i Zamościu odbędą się także lekcje języka irlandzkiego.

Wszystkie programy „Dni św. Patryka 2018” dostępne są na stronie Fundacji: www.fki.home.pl

Mecenasem Fundacji i „Dni św. Patryka” jest Bank Zachodni WBK.

W celu uzyskania dodatkowych informacji prosimy o kontakt z Justyną Mazurek-Schramm, jschramm@fki.home.pl, +48 510 067 325.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 09.03.2018, 10:32
Źródło informacji Fundacja Kultury Irlandzkiej
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.