Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Do 50 tys. zł na pomysł na innowacje społeczne dla osób starszych

07.02.2022, 12:00aktualizacja: 07.02.2022, 12:00

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Materiały prasowe nadawcy komunikatu
Materiały prasowe nadawcy komunikatu
Trwa nabór na nowatorskie rozwiązania na rzecz osób starszych w ramach projektu „Generator Innowacji. Sieci Wsparcia 2”. Do 14 lutego można zgłaszać pomysły na innowacje społeczne wspierające osoby starsze. Do zdobycia są granty w wysokości do 50 tys. zł oraz wsparcie przy rozwijaniu i testowaniu inicjatywy.

Głównym celem projektu jest wypracowanie i przetestowanie innowacyjnych rozwiązań (usług i produktów), służących poprawie jakości życia osób starszych (60+) i ich opiekunów. Do udziału w projekcie zaproszeni są pomysłodawcy i pomysłodawczynie z różnych środowisk, reprezentujących różne doświadczenia i dyscypliny: osoby starsze, opiekunowie i opiekunki, działacze społeczni i działaczki społeczne, projektanci i projektantki usług, artyści i artystki, designerzy, programiści, psychologowie i psycholożki, badacze i badaczki oraz inne osoby, które mają innowacyjne pomysły. Nabór wniosków trwa do 14 lutego.

Starość dotyczy nas wszystkich. Jednak nie ma kogoś takiego jak “typowy starszy człowiek”.

Starzenie się to zróżnicowany proces, który zależy od wielu czynników: wieku, stanu zdrowia, stanu portfela, płci, miejsca zamieszkania czy relacji społecznych. Dobra, aktywna, szczęśliwa starość jest możliwa, nawet jeśli teraz wydaje się utopijną ideą. Już dziś co szósty Polak lub Polka ma 65 lat. W 2050 roku co trzecia osoba w Polsce będzie powyżej 65. roku życia. Czy będziesz wśród nich? A może będą w tej grupie Twoi bliscy, przyjaciele, sąsiedzi?

Już dziś możesz zaprojektować lepszą starość dla siebie, swoich bliskich, sąsiadów w swoich społecznościach i instytucjach. Poszukiwane są nowatorskie rozwiązania, które:

 •     Poprawią jakość życia osób starszych i ich bliskich w domu, pracy, w lokalnej społeczności i pomogą lepiej przygotować się do starości;
 •     Uruchomią lokalne i sąsiedzkie sieci wsparcia na rzecz osób starszych lub/i opiekunów rodzinnych, by zmniejszyć poczucie osamotnienia;
 •     Sprawią, że instytucje będą mogły oferować bardziej dostępne usługi, współtworzone przez osoby starsze.

Innowacyjność w programie rozumiana jest jako:

 •     stworzenie nowych produktów, usług, metod – takich, których jeszcze nikt, nigdy, nigdzie nie stosował,
 •     ulepszenie istniejących rozwiązań – dodanie sensownych, acz nieoczywistych elementów, które spowodują, że pomysł będzie nowatorski, wcześniej nie realizowany,
 •     przenoszenie na polski grunt rozwiązań, które sprawdziły się w innych krajach i mogą być wdrożone w Polsce.

Co można zyskać?

 •     dofinansowanie na testowanie rozwiązania w wysokości do 50 tys. zł;
 •     wsparcie ekspertów o wartości od 5 do nawet 30 tys. zł;
 •     indywidualną pracę nad rozwojem pomysłu z tutorem;
 •     profesjonalną promocję o wartości ponad 19 tys. zł;
 •     udział w targach, warsztatach, spotkaniach i pitchingach.

Więcej informacji na stronach Generatora: www.sieciwsparcia.pl

Projekt „GENERATOR INNOWACJI. SIECI WSPARCIA 2” jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Projekt realizowany jest przez PCG Polska Sp. z o. o. w partnerstwie z Towarzystwem Inicjatyw Twórczych "ę".

Image
belka

Źródło informacji: sieciwsparcia.pl

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 07.02.2022, 12:00
Źródło informacji sieciwsparcia.pl
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ