Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Dworzec w Tucholi i plac dworcowy w Wąbrzeźnie odzyskały blask

24.03.2023, 16:00aktualizacja: 24.03.2023, 16:30

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Tomasz Czachorowski/ eventphoto.com.pl dla UMWKP
Fot. Tomasz Czachorowski/ eventphoto.com.pl dla UMWKP
Plac dworcowy w Wąbrzeźnie i dworzec kolejowy w Tucholi zostały wyremontowane dzięki wsparciu Regionalnego Programu Operacyjnego województwa kujawsko-pomorskiego. Dzięki modernizacji, obu miejscom dodano nowe funkcje społeczne.

Urząd marszałkowski poinformował o zakończonych pracach przy rewitalizacji dziewiętnastowiecznego dworca kolejowego w Tucholi oraz modernizacji placu dworcowego w Wąbrzeźnie. Obie inwestycje zostały dofinansowane z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 województwa kujawsko - pomorskiego.

Jak podało biuro prasowe urzędu marszałkowskiego, zabytkowy dworzec kolejowy w Tucholi przeszedł gruntowną rewitalizację. Wymieniono instalacje wewnętrzne, wprowadzono tez udogodnienia dla osób z niepełnosprawnościami m.in. zainstalowano windę. Część budynku przeznaczono na realizacje zadań nie związanych z obsługą pasażerów. Puste wcześniej pomieszczenia zaadaptowano m.in. na potrzeby inkubatora przedsiębiorczości i kompleksu szkoleniowego. 

„Dworce kolejowe to oczywiście ważny element infrastruktury transportowej, a te przyjazne, czyste i funkcjonalne, mogą zachęcić do korzystania z pociągu jako środka lokomocji. Ale są też wizytówką miasta i regionu. Cieszę się, że lokalne samorządy czują się za nie odpowiedzialne” - powiedział, cytowany w komunikacie UM, marszałek Piotr Całbecki.

W Wąbrzeźnie zrewitalizowano teren przydworcowy. Powstał ciąg pieszo-rowerowy, wpisujący się w sieć miejskich ścieżek rowerowych oraz wybudowano utwardzony parking. Przydworcowy skwer został uporządkowany, ustawiono tam nowe ławki oraz zamontowano oświetlenie poprawiające estetykę przydworcowego terenu i zwiększające bezpieczeństwo.

Inwestycje realizowane były przez lokalne samorządy Tucholi i Wąbrzeźna z udzielonym przez marszałka wsparciem finansowym z Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020.

Źródło informacji: Serwis Samorządowy PAP

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 24.03.2023, 16:00
Źródło informacji Serwis Samorządowy PAP
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ