Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Europosłowie ocenią rezultaty szczytu UE i decyzji o częściowym zakazie importu ropy z Rosji

07.06.2022, 11:03aktualizacja: 07.06.2022, 14:09

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Copyright: European Union
Copyright: European Union
Europosłowie ocenią rezultaty ostatniego szczytu Rady Europejskiej, na którym zapadła decyzja o częściowym unijnym zakazie importu ropy z Rosji.

Europosłowie ocenią rezultaty ostatniego szczytu Rady Europejskiej, na którym zapadła decyzja o częściowym unijnym zakazie importu ropy z Rosji

Podczas debaty plenarnej w środę rano posłowie będą dyskutować o rezultatach szczytu Rady Europejskiej 30-31 maja, na którym przywódcy krajów UE doszli do porozumienia w sprawie częściowego unijnego zakazu importu ropy z Rosji po jej inwazji na Ukrainę.

Również w środę przemówienie w europarlamencie wygłosi przewodniczący ukraińskiej Rady Najwyższej Rusłan Stefanczuk.

Natomiast we wtorek po południu posłowie do PE będą zadawać pytania szefowi unijnej polityki zagranicznej Josepowi Borrellowi o wpływ wojny na kraje poza UE.

Na nadzwyczajnym posiedzeniu Rada Europejska przyjęła konkluzje w sprawie Ukrainy, bezpieczeństwa żywnościowego, bezpieczeństwa i obrony oraz energii.

Unijni przywódcy wezwali Rosję do natychmiastowego zaprzestania masowych ataków na ludność i infrastrukturę cywilną oraz do niezwłocznego i bezwarunkowego wycofania wszystkich oddziałów i sprzętu wojskowego z całego terytorium Ukrainy w ramach jej granic uznanych przez społeczność międzynarodową.

Rada Europejska zgodziła się, by szósty pakiet sankcji wobec Rosji objął ropę naftową oraz produkty ropopochodne dostarczane z Rosji do państw członkowskich. Wprowadzone zostanie tymczasowe odstępstwo dotyczące ropy naftowej dostarczanej rurociągiem. W przypadku nagłych przerw w dostawach wprowadzane mają być środki nadzwyczajne, by zapewnić bezpieczeństwo dostaw.

Źródło informacji: EuroPAP News

 
 

Materiał powstał w ramach projektu EuroPAP News, realizowanego przez Polską Agencję Prasową przy wsparciu finansowym Unii Europejskiej za pośrednictwem dotacji Parlamentu Europejskiego

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 07.06.2022, 11:03
Źródło informacji EuroPAP News
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.