Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Europosłowie zbadają domniemane naruszenia praw podstawowych przez agencję Frontex

23.02.2021, 09:33aktualizacja: 26.02.2021, 09:02

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

© all rights reserved by Frontex press
© all rights reserved by Frontex press
Nowa Grupa Robocza PE ds. Frontexu (FSWG) będzie monitorować wszystkie aspekty funkcjonowania tej agencji, w tym przestrzeganie praw podstawowych. Wśród członków grupy jest europoseł Patryk Jaki (EKR/PiS).

Zgodnie z decyzją koordynatorów Komisji Wolności Obywatelskich z 29 stycznia, czternastu posłów - po dwóch z każdej grupy politycznej - będzie oceniać działalność i organizację agencji Frontex, w tym jej wzmocnioną rolę i zasoby w zakresie wspólnego zintegrowanego systemu zarządzania granicami i prawidłowego stosowania przepisów prawa UE.

Posiedzenie inauguracyjne odbędzie się we wtorek 23 lutego. W ciągu pierwszych czterech miesięcy swojego istnienia FSWG ma przeprowadzić dochodzenie wyjaśniające, gromadząc wszelkie istotne informacje i dowody dotyczące domniemanych naruszeń praw podstawowych, w które zaangażowana była Agencja. Posiedzenia Grupy Roboczej ds. Frontexu będą odbywać się dwa razy w miesiącu.

kic/

Źródło informacji: EuroPAP News

Image
Belka EuroPAP News

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 23.02.2021, 09:33
Źródło informacji EuroPAP News
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ
Ten blok jest uszkodzony lub nie istnieje. Być może brakuje zawartości lub zachodzi konieczność włączenia modułu, który za niego odpowiada.