Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Ewa Swoboda oraz osiem sportsmenek z całego świata otrzymało tytuł Barbie Role Model i własne lalki

22.05.2024, 13:17aktualizacja: 22.05.2024, 14:18

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Mattel (1)
Mattel (1)
Firma Mattel, właściciel marki Barbie, uhonorowała dziewięć sportsmenek z całego świata tytułem Barbie Role Model i unikatowymi lalkami wzorowanymi na ich wizerunku. Wśród wyróżnionych kobiet znalazła się czołowa polska sprinterka - Ewa Swoboda.

Dziewczynki angażujące się w sporty zespołowe mają większą wiarę w to, że w przyszłości będą mogły wykonywać swój wymarzony zawód, wyżej oceniają swoje umiejętności i kompetencje oraz wykazują aspiracje przywódcze [1]. Mając to na uwadze, Barbie wyróżniła dziewięć niezwykłych sportsmenek, których historie udowadniają, że wszystko jest możliwe, jeśli nieustannie dążymy do realizacji swoich pasji. Wśród nagrodzonych kobiet znalazła się polska lekkoatletka Ewa Swoboda - utytułowana na arenie krajowej i międzynarodowej sprinterka, halowa wicemistrzyni świata na dystansie 60 metrów i multimedalistka mistrzostw Europy w biegach na 60 i 100 m.

Barbie od lat realizuje globalną misję - Projekt Dream Gap, by walczyć z ograniczeniami i stereotypami, które powstrzymują dziewczynki przed osiągnięciem ich pełnego potencjału. W ramach tej inicjatywy każdego roku nagłaśnia historie kobiet, które osiągnęły sukces w najróżniejszych dziedzinach, by dać dziewczynkom inspirację oraz przywrócić wiarę we własne możliwości.

„Jesteśmy szczęśliwi, że możemy kontynuować świętowanie 65. lat Barbie, uznając wpływ sportu na rozwój pewności siebie, ambicji i wzmacniania kolejnego pokolenia dziewczynek - powiedziała Krista Berger, Senior Vice President Barbie, Global Head of Dolls Mattel. - Z dumą wspieramy kobiety w sporcie, witając dziewięć niezwykłych sportsmenek w gronie Barbie Role Models. Unikatowe lalki są wyrazem uznania dla ich pasji i indywidualności oraz stanowią symbol naszych wspólnych wartości. Poprzez wyróżnienie ich inspirujących historii, mamy nadzieję wspierać przekonanie, że każda dziewczynka zasługuje na szansę realizowania swoich pasji i przekształcania marzeń w rzeczywistość”.

Wyjątkowa lalka Barbie Ewa Swoboda ubrana jest w sportowy strój PUMA złożony z jasnofioletowych szortów i topu oraz pomarańczowych butów. Inspiracją do jego stworzenia był strój, który Ewa miała na sobie podczas Memoriału Kamili Skolimowskiej w Chorzowie w 2023 roku, pokonując barierę 11 sekund w biegu na 100 metrów, ustanawiając swój rekord życiowy i drugi najlepszy czas w historii polskiej lekkiej atletyki kobiet. Fryzura, makijaż, a nawet paznokcie lalki odzwierciedlają codzienny styl, który sprinterka prezentuje na bieżni i poza nią, a tatuaże, które ma na sobie lalka, są zainspirowane tymi, które zdobią jej ciało.

„Bycie wybraną przez Barbie jako Role Model to dla mnie ogromny zaszczyt i duże wyróżnienie” - powiedziała Ewa Swoboda. „Chcę, aby moja historia pokazywała, że zawsze warto być sobą. Nie trzeba spełniać niczyich oczekiwań ani dopasowywać się do narzuconych ram, by osiągać swoje cele. Każdy z nas ma prawo wyrażać siebie na swój sposób” - dodała.

Tytuł Barbie Role Model i własną lalkę otrzymały także:

  • tenisistka Venus Williams (Stany Zjednoczone),
  • piłkarka Christine Sinclair (Kanada),
  • piłkarka Mary Fowler (Australia),
  • bokserka Estelle Mossely (Francja),
  • gimnastyczka Alexa Moreno (Meksyk),
  • gimnastyczka Rebecca Andrade (Brazylia),
  • paratriatlionistka Susana Rodriguez (Hiszpania),
  • pływaczka Federica Pellegrini (Włochy).

Wyróżniając te wyjątkowe osobowości, Barbie ma nadzieję wzmocnić głos i pozycję kobiet na arenie międzynarodowej, a nagłaśniając ich niezwykłe historie, chce zachęcać dziewczynki do pozostania w sporcie i realizowania własnych pasji.

[1] Według NAACP oraz The Girls’ Index

Źródło informacji: Mattel

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
embeduj wideo
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 22.05.2024, 13:17
Źródło informacji Mattel
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ