Newsletter

Polityka i społeczeństwo

#FakeHunter Challenge - Uwaga! Oszust - rozmowa z Agnieszką Bujałą

03.12.2021, 14:29aktualizacja: 03.12.2021, 15:53

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PAP - kadr z filmu
PAP - kadr z filmu
Termin rozmowy: 03.12.2021, godz. 13:00

EKSPERCKIE SPOTKANIA ONLINE - rozmowa z Agnieszką Bujałą, autorką książki pt "Jak nie dać się oszukać w Internecie"

Oszustwa internetowe dotyczą coraz większej liczby osób. Chcemy uzbroić społeczeństwo w wiedzę na temat tego, jak nie dać się oszukać i co zrobić w sytuacji zagrożenia.

Trzydniowym zmaganiom konkursowym towarzyszył cykl eksperckich rozmów i debat transmitowanych live na https://fakehunter.pap.pl. Zaproszeni goście tłumaczyli nam jakimi mechanizmami posługują się złodzieje, aby np. wyłudzić dane do logowania do kont bankowych, społecznościowych czy systemów zarządzania danymi osobowymi.

Rozmawialiśmy o tym, jak rozpoznać fałszywą informację, jak ustrzec się przez oszustwem i gdzie możemy szukać pomocy. Wśród zaproszonych gości byli m.in. eksperci z dziedziny cyberbezpieczeństwa, psychologii, lekarze i osoby publiczne, których wizerunek bezprawnie wykorzystano w celach przestępczych.

Źródło informacji: PAP

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 03.12.2021, 14:29
Źródło informacji PAP MediaRoom
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ