Newsletter

Polityka i społeczeństwo

FMC Corporation i The HALO Trust łączą siły w celu poprawy bezpieczeństwa rolnictwa poprzez realizację programów na rzecz rozminowania w Ukrainie

03.04.2023, 13:05aktualizacja: 03.04.2023, 13:11

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/FMC Corporation
PR Newswire/FMC Corporation

FILADELFIA i THORNILL, Szkocja, 3 kwietnia 2023 r./PRNewswire/ -- FMC Corporation (NYSE: FMC), czołowa międzynarodowa firma specjalizująca się w dziedzinie nauk rolniczych i The HALO Trust, pozarządowa organizacja humanitarna, która chroni życie ludzkie i przywraca dobre warunki bytowe osobom dotkniętym skutkami konfliktów, ogłosiły dziś rozpoczęcie nowej współpracy w celu poprawy bezpieczeństwa rolnictwa w Ukrainie.

W ramach kampanii Cultivating Freedom, FMC przekaże 3% przychodów ze sprzedaży za rok 2023 w Ukrainie w celu znacznego rozszerzenia działań na rzecz rozminowania terenu w regionach na terytorium całego kraju, w których występuje to zagrożenie. Dzięki tym środkom, The HALO Trust zyska możliwość znacznego zwiększenia swojego potencjału w zakresie usuwania min przeciwpiechotnych z ukraińskich gospodarstw rolnych.

„Z dumą ogłaszamy partnerstwo z The HALO Trust - od ponad trzech dekad, ich szeroko zakrojone działania na rzecz rozminowania pomagają poprawiać bezpieczeństwo i byt ludzi w wielu krajach dotkniętych konfliktami - powiedział Mark Douglas, prezes i dyrektor generalny FMC. - Ten projekt nie tylko zapewnia ukraińskim rolnikom możliwość powrotu na pola, zasiewu i zbioru plonów, lecz także przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa żywnościowego na całym świecie. Dzięki tej współpracy, realizujemy nasze ambicje zapewnienia wkładu w przyszłość, w której rolnicy mogą uprawniać swoją ziemię bez obawy o narażenie się na napotkanie pozostałości materiałów wybuchowych pochodzących z działań wojennych i przygotowania gruntu pod intensywne działania na rzecz odbudowy, z korzyścią dla środowisk rolniczych i całego kraju”.

James Cowan, dyrektor generalny The HALO Trust, powiedział: „Jesteśmy wdzięczni za ten hojny dar od FMC, który pozwoli nam sfinansować ratujące życie działania w Ukrainie. Środki te pozwolą nam zainwestować w zasoby ludzkie, sprzęt i nowe technologie niezbędne do realizacji tego wielkiego zadania, jakim jest ochrona Ukrainy przez minami, bombami i pociskami. Dzięki wsparciu FMC, wyślemy zespoły odpowiedzialne za rozminowanie i kluczowy sprzęt niezbędny do realizacji tego zadania, w celu usunięcia min z ziem uprawnych dla ukraińskich rolników ich rodzin i społeczności, w których mieszkają”.

Współpraca pomiędzy FMC a The HALO Trust rozpocznie się w kwietniu w kilku miejscowościach znajdujących się w różnych zakątkach Ukrainy.

FMC

FMC Corporation jest międzynarodową spółką specjalizującą się w naukach rolniczych, która z zaangażowaniem działa na rzecz wsparcia producentów żywności w zapewnieniu produktów rolnych, paszy, włókien i paliw dla rosnącej populacji świata, przy równoczesnej adaptacji do zmian środowiskowych. Innowacyjne rozwiązania w zakresie ochrony plonów opracowane przez FMC, w tym środki biologiczne, nawozy i rolnictwo precyzyjne, pomagają plantatorom, doradcom rolnym, oraz specjalistom ds. darni i specjalistom ochrony przed szkodnikami w rozwiązywaniu nawet najtrudniejszych pod względem ekonomicznym wyzwań, przy równoczesnej ochronie środowiska naturalnego. Zatrudniając średnio 6 600 pracowników w ponad 100 lokalizacjach na całym świecie, FMC koncentruje się na opracowywaniu nowych składników aktywnych środków chwastobójczych, owadobójczych i grzybobójczych, składu produktów i pionierskich technologii, które są konsekwentnie udoskonalane dla dobra planety. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie fmc.com oraz na portalach LinkedIn® i Twitter®.

The HALO Trust

The HALO Trust jest międzynarodową organizacją non-profit, której misją jest ochrona życia i przywrócenie warunków bytowych ludzi dotkniętych konfliktami. Od 1988 r., organizacja HALO służy ludziom dotkniętym skutkami konfliktów, poprzez usuwanie min przeciwpiechotnych i pozostałości materiałów wybuchowych, które zagrażają życiu i bytowi ludzi oraz narażają ludzi na urazy kończyn, zarówno w trakcie jak i po zakończeniu walk. Organizacja prowadzi działalność w 30 krajach i zatrudnia około 12 000 osób, w przeważającej części członków społeczności lokalnej wyszkolonych w celu zapewnienia ich bezpieczeństwa.

Organizacja HALO jest obecna w Ukrainie od 2016 r., a od rosyjskiej inwazji w 2022 r. rozszerza zakres swojego programu usuwania min i innych materiałów wybuchowych z obszarów w okolicach Kijowa, Charkowa i Mikołajowa, które były uprzednio okupowane przez siły rosyjskie.

Oświadczenie na mocy postanowień Safe Harbor amerykańskiej Ustawy o reformie przepisów procesowych dotyczących papierów wartościowych z 1995 r. (Private Securities Litigation Reform Act of 1995): Niniejsza informacja prasowa zawiera wypowiedzi prognozujące, które są oparte o aktualne stanowisko i założenia kierownictwa w odniesieniu do przyszłych wydarzeń, warunków biznesowych i perspektyw spółki na podstawie dostępnych obecnie informacji. Niniejsze wypowiedzi dotyczą znanych i nieznanych czynników ryzyka, niepewności i innych czynników, które mogą sprawić, że rzeczywiste wyniki będą znacząco odbiegać od wszelkich wyników, poziomu aktywności, wydajności lub osiągnięć, które wskazano wyraźnie lub w sposób dorozumiany w niniejszych wypowiedziach prognozujących. Czynniki te obejmują, między innymi, czynniki ryzyka i ostrzeżenia wyszczególnione w Formularzu 10-K za 2022 r. złożone przez FMC w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), jak również w innych dokumentach przedkładanych w SEC i publicznych komunikatach. FMC przestrzega czytelników przed przywiązywaniem nadmiernej wagi do wypowiedzi prognozujących, gdyż są one aktualne na dzień sporządzenia niniejszej informacji prasowej. Powyższe ostrzeżenie dotyczy wszystkich wypowiedzi prognozujących w niniejszej informacji prasowej. FMC nie przyjmuje zobowiązania i zrzeka się obowiązku aktualizacji lub zmiany jakichkolwiek wypowiedzi prognozujących w celu odzwierciedlenia zdarzeń lub okoliczności, które wystąpią po dniu sporządzenia informacji prasowej, o ile nie jest to wymagane przepisami prawa.

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/2045413/FMC_Halo_Trust_Logo.jpg

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2045414/FMC_Halo_Trust_demine.jpg

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2045415/FMC_Halo_Trust_Worker.jpg

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/2045416/FMC_Halo_Trust_Digging.jpg

Źródło: FMC Corporation

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 03.04.2023, 13:05
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ