Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Fundacja GPW podsumowała 7. edycję programu Go4Poland – Wybierz Polskę!

13.09.2022, 12:54aktualizacja: 13.09.2022, 12:59

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fundacji GPW
Fundacji GPW

W dniach 1-7 września br. odbyła się 3. edycja Letniej Szkoły Go4Poland, w której wzięło udział 25 osób wyłonionych spośród uczestników programu. Intensywne 7 dni warsztatów, wystąpień ekspertów i paneli dyskusyjnych było zwieńczeniem 7. edycji autorskiego programu Fundacji GPW „Go4Poland - wybierz Polskę!”. Każdy dzień wypełniony był merytorycznymi warsztatami, których tematyka objęła m.in. giełdę i inwestowanie, rynki energetyczne, fundusze inwestycyjne i emerytalne, a także dyplomację ekonomiczną. Urozmaiceniem były wizyty w siedzibach partnerów projektu, podczas których uczestnicy mieli okazję rozwiązywać praktyczne case studies. Nie zabrakło również rozwoju umiejętności miękkich, takich jak warsztaty komunikacji w zespole oraz budowania marki osobistej. Letnia Szkoła zakończyła się w środę 7 września w Sali Notowań GPW konferencją „Twoja kariera – kierunek Polska!”, w trakcie której odbyły się panele dyskusyjne poświęcone m.in. zawirowaniom w światowej gospodarce oraz nowym technologiom w instytucjach finansowych. Tradycyjnie, w ramach konferencji, uczestnicy Letniej Szkoły zmierzyli się także w debacie oksfordzkiej, podczas której nawzajem przekonywali się czy zmiany w systemie pracy wywołane pandemią przyniosą w dłuższej perspektywie więcej korzyści, czy szkód.

Co roku do programu „Go4Poland – wybierz Polskę!” zgłasza się około 100 nowych uczestników, a łączna ich liczba to już blisko 800 osób. Program skierowany jest do polskich studentów i absolwentów zagranicznych uczelni, a także stypendystów programu im. gen. Władysława Andersa, prowadzonego przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej. Celem programu jest zachęcenie studentów do powrotu do Polski po zakończeniu nauki i rozpoczęcia pracy w kraju.

Program umożliwia integrację młodych ludzi poprzez warsztaty, Letnią Szkołę i „sieciowanie”, doskonalenie kompetencji podczas staży oraz unikalną szansę na mentoring u liderów polskiego rynku finansowego. W tegorocznej edycji aż 16 doskonałych specjalistów podjęło się roli mentorów. Dla uczestników dostępne są również specjalne oferty pracy i staży u partnerów programu. Aktualnie realizuje je 15 uczestników programu.

W tegorocznej edycji wśród partnerów znaleźli się: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., Towarowa Giełda Energii S.A., BondSpot S.A., PZU S.A., Citi i Citi Handlowy, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A., Erste Securities Polska S.A., Ministerstwo Finansów, Instytut Finansów, Izba Rozliczeniowa Giełd Towarowych S.A., Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami, Jones Lang LaSalle Sp. z o.o., Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej, Narodowy Instytut Wolności, Polska Organizacja Turystyczna.

Już po raz drugi program otrzymał patronat honorowy prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.

Więcej informacji o Letniej Szkole Go4Poland i szczegółowa agenda dostępna na stronie Projektu.

Źródło informacji: Fundacji GPW

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 13.09.2022, 12:54
Źródło informacji Fundacji GPW
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ