Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Fundacja Walmart przekazuje 1 mln USD na wsparcie pomocy humanitarnej w Strefie Gazy

27.11.2023, 09:52aktualizacja: 27.11.2023, 09:57

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Oświadczenie Donny Morris, dyrektor ds. kadr firmy Walmart.

BENTONVILLE, Arkansas--(BUSINESS WIRE)-- Walmart, Inc. oraz Fundacja Walmart nieustannie poszukują sposobów wspierania ludzi, którzy od miesiąca cierpią z powodu niszczycielskiej przemocy w Izraelu i Strefie Gazy będącej następstwem ataków terrorystycznych Hamasu. W świetle przerwy w toczących się walkach Fundacja Walmart postanowiła przeznaczyć 1 mln USD na wsparcie wysiłków Direct Relief, organizacji non-profit, która wspomoże działania związane z niesieniem nagłej pomocy medycznej na rzecz ludności cywilnej w Strefie Gazy, gdy tylko pozwolą na to panujące tam warunki.

Darowizna stanowi kolejny krok Fundacji Walmart po wcześniejszej inwestycji 1 mln USD na wsparcie działań służb ratunkowych Magen David Adom w Izraelu.

Sercem jesteśmy z naszymi partnerami, klientami i członkami naszej społeczności, na których obecna sytuacja wywiera bezpośredni wpływ, a także ze wszystkimi osobami cierpiącymi z jej powodu. Razem skoncentrujmy się na okazywaniu sobie nawzajem życzliwości i miłosierdzia. Walmart oraz Sam's Club dokładają wszelkich starań, by zapewnić wszystkim poczucie przynależności do jednej wspólnej rodziny.

Walmart

Walmart Inc. (NYSE: WMT) to kierowany przez ludzi i wspomagany przez technologię wielokanałowy sprzedawca detaliczny, który przyczynia się do oszczędności i poprawy jakości życia ludzi zawsze i wszędzie - w sklepach, w sieci oraz za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Co tydzień około 240 mln klientów i członków odwiedza ponad 10500 sklepów stacjonarnych i liczne sklepy internetowe Walmart w 19 krajach. W roku obrotowym 2023 firma osiągnęła przychody rzędu 611 mld USD oraz zapewniła zatrudnienie dla około 2,1 mln osób na całym świecie. Walmart nieustannie wiedzie prym pod względem zrównoważonego rozwoju, firmowej działalności charytatywnej i możliwości zatrudnienia. Więcej informacji na temat Walmart znajduje się na stronie internetowej corporate.walmart.com, w serwisie Facebook: facebook.com/walmart, w serwisie X (dawniej Twitter): linkedin.com/company/walmart/.

Działalność charytatywna Walmart

Walmart.org odzwierciedla wysiłki charytatywne firmy Walmart oraz Fundacji Walmart. Koncentrując się na wyjątkowych mocnych stronach organizacji, Walmart.org dąży do rozwiązania najważniejszych problemów społecznych i środowiskowych oraz współpracy z innymi podmiotami w celu zainicjowania trwałych systemowych zmian. Walmart posiada sklepy w 19 krajach, zatrudnia ponad 2 mln osób i prowadzi działalność z tysiącami dostawców, którzy również zapewniają zatrudnienie milionom ludzi. Walmart.org pomaga osiągać lepszą jakość życia, wspierając programy mające na celu szybszą poprawę sytuacji zawodowej pracowników pierwszej linii, osiągnięcie postępów w dziedzinie równości, wyeliminowanie głodu, tworzenie włączających możliwości rozwoju gospodarczego dla uczestników łańcuchów dostaw, ochronę i odbudowę zasobów przyrodniczych, ograniczenie odpadów i emisji oraz budowanie odpornych społeczności wszędzie tam, gdzie Walmart prowadzi działalność. Więcej informacji na stronie www.walmart.org lub na profilu @Walmartorg w serwisie X (dawniej Twitter).

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20231125710510/pl/

Źródło: Walmart Inc.

KONTAKT:

Więcej informacji: Dział ds. Kontaktów z Mediami firmy Walmart

(https://corporate.walmart.com/news/contact-media-relations)

Źródło informacji: Business Wire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 27.11.2023, 09:52
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ