Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Fundacje sponsorowane przez Mary Kay Inc. przekazują miliony na wsparcie działań na rzecz kobiet na całym świecie

13.01.2023, 11:35aktualizacja: 13.01.2023, 11:40

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Business Wire/Mary Kay Inc.
Business Wire/Mary Kay Inc.

DALLAS--(BUSINESS WIRE)-- W roku 2022 kultowa marka kosmetyczna Mary Kay - wraz z fundacjami, którym zapewnia finansowanie - przekazała ponad 3 mln dolarów na wsparcie działań na rzecz kobiet na całym świecie.

Ta informacja prasowa zawiera multimedia. Pełna treść informacji prasowej znajduje się tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20230112005764/pl/.

Gdy Mary Kay Ash, legendarna businesswoman i filantropka, założyła swoją firmę w 1963 r., marzyła o wzmacnianiu pozycji kobiet na całym świecie w drodze przedsiębiorczości, innowacji, ciężkiej pracy i działalności na rzecz społeczeństwa. Prawie 60 lat później pracownicy, Niezależne Konsultantki Kosmetyczne i członkowie globalnej społeczności Mary Kay realizują to marzenie za pomocą hojnych wpłat na rzecz czterech sponsorowanych przez firmę fundacji zapewniających istotne wsparcie potrzebującym kobietom i ich rodzinom.

Pełne sprawozdania fundacji można zobaczyć tutaj. Obszary działalności fundacji w 2022 r.:

Nowotwory występujące u kobiet

- W USA fundacja Mary Kay Ash Foundation (MKAF) zapewniła finansowanie prac 37 badaczy prowadzących przełomowe badania nad nowotworami występującymi u kobiet.

- 43% projektów badawczych nad nowotworami finansowanych przez MKAF prowadzą kobiety; za 100% badań klinicznych odpowiadają kobiety.

- MKAF przekazała dotacje w wysokości prawie 1,7 mln USD na walkę z nowotworami, na które cierpią kobiety.

Przemoc ze względu na płeć

- MKAF przekazała dotacje w wysokości prawie 1,4 mln USD na wsparcie usług dla kobiet będących ofiarami przemocy domowej.

- MKAF wspierała 4 lokalne schroniska dla ofiar przemocy domowej w północnym Teksasie, zapewniające kobietom szukającym pomocy środki do życia oraz bezpieczeństwo.

- We współpracy z Mary Kay fundacja MKAF wspierała globalnych partnerów zaangażowanych w zwalczanie przemocy wobec kobiet i dziewcząt, takich jak CARE i Fundusz powierniczy ONZ. Partnerzy MKAF wspólnie zrealizowali ponad 550 projektów na całym świecie.

- Instituto Mary Kay i Mary Kay Brazil otrzymały srebrną nagrodę za kampanię Czerwonego Krzyża „Campanha Sinal Vermelho Contra a Violência Doméstica” podczas dorocznego kongresu ABEVD Associação Brasileira das Empresas de Venda Direta (Brazil DSA).

- W Kanadzie Mary Kay Ash Charitable Foundation przekazała po 10 tys. USD na rzecz 16 schronisk dla ofiar przemocy domowej w całej Kanadzie, zapewniając tym samym wsparcie w łącznej wysokości 160 tys. USD.

Kobiety i ich rodziny

Mary Kay China oraz sponsorowane przez firmę programy i fundusz zapewniały wsparcie w ramach następujących inicjatyw:

- Program Mary Kay dotyczący przedsiębiorczości kobiet

-- We współpracy z fundacją China Women’s Development Foundation cztery inicjatywy w zakresie przedsiębiorczości kobiet otrzymały kredyty odnawialne bez odsetek w prowincjach Heilongjiang, Ningxia i Jilin. Inicjatywy przyniosły bezpośrednie korzyści 133 kobietom, zwiększając ich roczny dochód na osobę o 20000 juanów.

- Fundusz na rzecz Przyszłości Młodych Kobiet

-- We współpracy z Adream Foundation niewykorzystana kwota dostępna w ramach Funduszu na rzecz Przyszłości Młodych Kobiet zostanie przeznaczona na stworzenie czterech „klas marzeń” Mary Kay w Jiangxi w celu wzmocnienia kształcenia dziewcząt w zakresie umiejętności czytania i pisania.

- Program charytatywny Mary Kay w Chinach

-- Od marca 2022 r. program charytatywny Mary Kay w Chinach przeznaczył 1049800 juanów na dostarczenie materiałów ochronnych i produktów codziennego użytku 73 społecznościom w 15 miastach w związku z epidemią COVID-19.

-- Dzięki wspólnym wysiłkom Mary Kay China i Konsultantek Kosmetycznych firmy w ramach projektu „Uśmiech 1000” zebrano środki potrzebne do sfinansowania 112 operacji korekty rozszczepu wargi w 2022 r. Do dzisiaj Mary Kay China zebrała środki na sfinansowanie 991 operacji, a jej celem jest osiągnięcie 1000 uśmiechów w 2023 r.

-- Do maja 1391 Konsultantek Kosmetycznych na zasadzie wolontariatu przeprowadziło 331 zajęć poświęconych pielęgnacji urody, w których udział wzięło 9147 kobiet.

Informacje o Mary Kay

Mary Kay Ash, jedna z pierwszych kobiet, której udało się rozbić tzw. szklany sufit, założyła swoją wymarzoną firmę kosmetyczną w 1963 r. w jednym celu: aby wzbogacać życie kobiet. Z tego marzenia powstała firma warta miliardy dolarów, współpracująca z milionami niezależnych konsultantek i konsultantów w prawie 40 krajach. Jako firma nastawiona na rozwój przedsiębiorczości, Mary Kay działa na rzecz wzmocnienia pozycji kobiet poprzez edukację, mentoring, wsparcie, networking i innowacje. Firma Mary Kay inwestuje w badania naukowe, które pozwalają na opracowywanie i produkcję nowoczesnych kosmetyków do pielęgnacji skóry, kosmetyków kolorowych, suplementów diety i zapachów. Mary Kay wierzy, że wzbogacając życie kobiet dzisiaj, można kreować zrównoważone jutro. W tym celu współpracuje z organizacjami z całego świata, skupiając się na dążeniach do doskonałości w biznesie, wspieraniu badań nad nowotworami, promowaniu równości płci, pomocy ofiarom przemocy domowej, upiększaniu naszego otoczenia i zachęcaniu dzieci do realizacji swoich marzeń. Więcej informacji można znaleźć na stronie marykayglobal.com oraz śledząc profile społecznościowe na Facebooku, Instagramie, LinkedIn i Twitterze.

Oficjalną, obowiązującą wersję niniejszego zawiadomienia stanowi tekst oryginalny sporządzony w języku źródłowym. Tekst tłumaczenia służy wyłącznie celom orientacyjnym, został sporządzony wyłącznie dla celów ułatwienia zrozumienia zawiadomienia i należy interpretować go w odniesieniu do tekstu źródłowego, który jest jedyną wersją mającą skutki prawne.

Wersja źródłowa dostępna na businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20230112005764/pl/.

Źródło: Mary Kay Inc.

KONTAKT:

Mary Kay Inc.

Dział Komunikacji Korporacyjnej

marykay.com/newsroom

972.687.5332

e-mail: media@mkcorp.com

Źródło informacji: Business Wire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 13.01.2023, 11:35
Źródło informacji Business Wire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.