Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Głogów: Pierwsza hala Panattoni prawie gotowa

09.05.2022, 23:51aktualizacja: 09.05.2022, 23:53

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. Studio Siwek
Fot. Studio Siwek
W Głogowie inwestuje firma Panattoni Europe Polska. Miasto sprzedało jej działkę o powierzchni 110 tys. mkw. Na działce powstanie park hal przemysłowych pod nazwą Panattoni Park Głogów.

- Inwestycja Panttoni w Głogowie to efekt kilkunastu miesięcy współpracy. Mówimy o pokaźnym przedsięwzięciu, które da prace głogowianom i zapewni dalszy rozwój naszego miasta. Tak gospodarczy jak i społeczny – mówił Rafael Rokaszewicz prezydent Głogowa.

Pierwsza hala (na zdjęciach) zostanie zajęta przez firmę FM Logistic Polska, która na początek planuje zatrudnić 150 osób. Obiekt będzie miał 80 tysięcy metrów kwadratowych. Hala będzie wyposażona w fotowoltaikę, inteligentne zarządzanie energią. Wokół będą kwietne łąki.

Tempo prac jest duże, zaledwie w grudniu ubiegłego roku wmurowano kamień węgielny pod tę budowę.

Tymczasem miasto wystawiło na sprzedaż kolejną działkę pod podobną inwestycję.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 09.05.2022, 23:51
Źródło informacji Głogów
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ