Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Gmina Świdnica: Lekcja samorządu z wójt gminy

30.01.2023, 22:33aktualizacja: 30.01.2023, 22:34

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UG Świdnica
Fot. UG Świdnica
30 stycznia uczniowie klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej w Mokrzeszowie, pod kierunkiem Edyty Zerki, doradcy zawodowego i nauczyciela WOS poszerzali swoją wiedzę na temat funkcjonowania samorządu terytorialnego na przykładzie gminy Świdnica. Podczas spotkania z młodzieżą wójt gminy Teresa Mazurek wraz zastępcą Bartłomiejem Strózikiem cierpliwie, a – co najważniejsze – ciekawie tłumaczyli zawiłości funkcjonowania samorządu gminnego.

Przedstawili uczniom jakie zadania realizuje gmina, w jaki sposób gmina jest finansowana, jak odbywa się realizacja inwestycji, a także odpowiadali na pytania zadawane przez uczniów.
 
Dzięki żywej lekcji wiedzy o społeczeństwie uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat zasad działania samorządu, dowiedzieli się również, jak mądrze i aktywnie włączać się w działania na rzecz gminy Świdnica. Zdobytą wiedzę mogli od razu sprawdzić w praktyce, odwiedzając wybrane jednostki organizacyjne, a także działy w Urzędzie Gminy Świdnica. Gdzie złożyć pismo? Jak prawidłowo wypełnić wniosek o dowód osobisty? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi udzielała sekretarz gminy Jadwiga Generowicz podczas oprowadzenia po urzędzie.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali upominki, a wśród nich broszurę z Konstytucją, za co szczególnie dziękowała pani Edyta Zerka. Z pewnością dzięki takim lekcjom WOS z wójtem gminy Teresą Mazurek uczniowie naszej szkoły są bardziej świadomymi mieszkańcami gminy Świdnica.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 30.01.2023, 22:33
Źródło informacji Gmina Świdnica
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ