Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Goya Europa ma przekazać obywatelom Ukrainy dziesiątki tysięcy kilogramów żywności

01.03.2022, 16:47aktualizacja: 01.03.2022, 16:51

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

PR Newswire/Goya Foods, Inc.
PR Newswire/Goya Foods, Inc.

JERSEY CITY, N.J., 1 marca 2022 r. /PRNewswire/ -- W odpowiedzi na międzynarodowy apel o udzielenie pilnej pomocy w formie żywności, paliwa i leków Goya Europa, europejski oddział Goya Foods Inc., przekaże obywatelom Ukrainy dziesiątki tysięcy kilogramów żywności. Dzięki placówkom i dystrybutorom firmy Goya rozlokowanym w całej Europie Goya jest w stanie udzielić pomocy humanitarnej i szybko zorganizować wysyłkę produktów na Ukrainę i do Polski, gdzie szuka schronienia wielu uchodźców.

„Goya, a zwłaszcza globalna inicjatywa Goya Gives, była zawsze obecna na pierwszej linii frontu działań pomocowych organizowanych w odpowiedzi na katastrofy naturalne i humanitarne, a ten atak to wydarzenie na skalę historyczną, zbrodnia przeciwko niewinnej ludności cywilnej, dlatego nie możemy siedzieć z założonymi rękami i nie robić nic – powiedział Bob Unanue, prezes i dyrektor generalny Goya Foods|Goya Europa. - Mamy to szczęście, że jesteśmy blisko i możemy odpowiedzieć na apel o pomoc. Modlimy się i z miłością myślimy o obywatelach Ukrainy oraz wszystkich tych, którzy narażają życie, aby pomóc osobom w potrzebie”.

„Strategiczne położenie Goya Europa pozwala nam na natychmiastowe zorganizowanie pomocy. Podjęliśmy już działania logistyczne związane z wysyłką żywności poprzez naszych dystrybutorów w Polsce i na Ukrainie” – powiedział William Unanue, dyrektor generalny Goya Europa.

W ramach inicjatywy Goya Gives Goya przekazała ponad 2 miliony kilogramów żywności w czasie pandemii, ponad 450 tysięcy kilogramów żywności obywatelom Puerto Rico dotkniętych skutkami Huraganu Maria, ponad 180 tysięcy kilogramów żywności głodującym w Wenezueli w czasie puczu państwowego i ponad 450 tysięcy kilogramów po trzęsieniu ziemi na Haiti, a także obywatelom USA, którzy ucierpieli wskutek Huraganu Sandy, Isaac, Harvey, Irene i Ida.

Więcej informacji na temat inicjatywy Goya Gives można znaleźć na stronie www.goya.com.

Goya Foods

Założona w 1936 r. Goya Foods, Inc., to największa w Ameryce hiszpańskojęzyczna firma żywnościowa, której udało się zdobyć w Ameryce Łacińskiej pozycję lidera sektora żywności i przypraw. Goya produkuje, pakuje i prowadzi dystrybucję ponad 2500 wysokiej jakości produktów żywnościowych pochodzących z Hiszpanii, Karaibów, Meksyku, Ameryki Środkowej i Południowej. Produkty Goya wywodzą się z kulinarnej tradycji hiszpańskojęzycznych społeczności rozsianych po całym świecie. Połączenie autentycznych składników, mocnych przypraw i łatwych w przygotowaniu półproduktów sprawia, że produkty Goya zaspokoją każdy gust kulinarny i doskonale sprawdzą się na każdym stole. Więcej informacji na temat Goya Foods można znaleźć na stronie www.goya.com.

Zdjęcie - https://mma.prnewswire.com/media/1755708/Goya_Europa.jpg

Logo - https://mma.prnewswire.com/media/1153368/GOYA_Logo.jpg

Źródło: Goya Foods, Inc.

KONTAKT:

Natalie J. Maniscalco

tel. 845.659.6506

e-mail: natalie@retromedianyc.com

Źródło informacji: PR Newswire

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 01.03.2022, 16:47
Źródło informacji PR Newswire
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ