Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Grodzisk Mazowiecki: Nagroda NASA dla młodego mieszkańca miasta

23.02.2024, 17:31aktualizacja: 23.02.2024, 17:32

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Grodzisk Mazowiecki
Fot. UM Grodzisk Mazowiecki
Młody, zdolny, 17-letni mieszkaniec Grodziska Mazowieckiego Antoni Zegarski został laureatem nagrody Astronomical Picture of the Day (APOD) przyznawanej codziennie przez NASA najlepszemu zdjęciu z tysięcy nadsyłanych każdego dnia.

Antoni otrzymał wyróżnienie za niezwykłą fotografię Księżyca w pełni. Młody mieszkaniec astronomią interesuje się od dawna, astrofotografią dopiero od kilku lat, a tu już takie światowe osiągnięcie. To jeszcze nie wszystko - zdobyta nagroda to 15 APOD polskiego fotografa od 1995 roku.

Antek angażuje się w projekty popularyzujące wiedzę o kosmosie i od początku działa jako wolontariusz w Planetarium i obserwatorium astronomicznym w Grodzisku Mazowieckim. Przy wykorzystaniu teleskopu z grodziskiego planetarium wykonał między innymi zdjęcie Słońca. Zdjęcia wykonane przez nastolatka robią wrażenie.

Antoni otrzymał również pieniężną nagrodę od burmistrza Grodziska Mazowieckiego, Grzegorza Benedykcińskiego na dalsze rozwijanie swojej pasji.

Grodziskie planetarium mieści się w Hali Widowiskowo-Sportowej CAiIS przy ul. Sportowej 29.

Więcej informacji na: caiis.grodzisksport.pl/planetarium/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 23.02.2024, 17:31
Źródło informacji Grodzisk Mazowiecki
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ