Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Grudziądz: Kompromis w sprawie Olimpii

18.09.2022, 22:35aktualizacja: 18.09.2022, 22:35

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Grudziądz
Fot. UM Grudziądz
Prezydent Maciej Glamowski, 14 września, złoży na ręce Przewodniczącego Rady Miejskiej Łukasza Kowarowskiego projekt uchwały, zakładający dokapitalizowanie dwóch spółek sportowych.

Decyzja została ogłoszona dziś podczas spotkania Prezydenta i Radnych Koalicji Obywatelskiej z przedstawicielami lokalnych Mediów. Maciej Glamowski wraz z Klubem Radnych KO, który podczas konferencji reprezentowali Przewodniczący tego Klubu Tomasz Smolarek, a także Paweł Napolski oraz Krzysztof Misiewicz, osiągnęli kompromis w sprawie dalszego funkcjonowania Spółki Olimpia Grudziądz.
 
W pierwszej kolejności chodzi o zmiany budżetowe i dokapitalizowanie kwotą miliona złotych piłkarskiej drużyny, występującej na boiskach III ligi.
 
– Kompromis został wypracowany dla dobra klubu, które jest najważniejsze – podkreśla Maciej Glamowski, Prezydent Grudziądza. – To klub, który będzie obchodzić w przyszłym roku stulecie istnienia. Oczywiście, są rzeczy, które w jego funkcjonowaniu należałoby poprawić, jednak podjąłem decyzję, aby nie zmieniać teraz Prezesa.
 
Dlaczego?
 
– Rozgrywki trwają, a krótki czas między rundą wiosenną a jesienną nie jest odpowiedzialną decyzją na takie zmiany personalne. Z kolei między rundą jesienną a wiosenną jest zdecydowanie więcej czasu na zbudowanie drużyny, podpisanie kontraktów i wszelkie sprawy formalne – odpowiada Prezydent Glamowski.
 
Wypracowany kompromis zakłada natomiast zmianę celów zarządczych, które skracają czas rozliczenia działań Prezesa Olimpii. Ma się to stać nie na koniec sezonu, a na koniec obecnie trwającej rundy. Główny cel został określony na płaszczyźnie sportowej. Biało-zieloni mają zajmować w tabeli nie gorsze niż drugie miejsce z maksymalną stratą punktową do lidera na poziomie czterech punktów.
 
– Zmiana celów zarządczych w takim momencie sezonu to jest uczciwe podejście, ponieważ drużyna jest w trakcie rozgrywek – mówi Tomasz Smolarek, Przewodniczący Klubu Radnych Koalicji Obywatelskiej. – Oczekujemy, że ten nowo nakreślony cel zostanie przez obecnego Prezesa zrealizowany. Od Prezydenta otrzymaliśmy jasną deklarację co się stanie, jeśli jednak to się nie uda.
 
Władze Olimpii muszą także wzmóc aktywność w pozyskiwaniu środków od sponsorów. Czasy są trudne, o czym dobrze wiedzą również w drugiej miejskiej spółce sportowej, czyli GKM Grudziądz. Dlatego – z uwagi na rosnące koszty jej funkcjonowania – w projekcie uchwały znajdzie się też zapis o dokapitalizowaniu kwotą miliona złotych drużyny żużlowej.
 
– Chcemy jedną uchwałą kompleksowo zająć się ustabilizowaniem finansów miejskich spółek sportowych – argumentuje Prezydent Glamowski.
 
Wtórują mu Radni.
 
– Najlepszym sposobem wsparcia Spółek jest przekazywanie tych środków za pośrednictwem budżetu miasta – uważa Radny Paweł Napolski. – Nasze stanowisko i stanowisko Prezydenta w tej materii się nie zmieniło. Stabilizację finansową Olimpia powinna mieć zapewnioną na kolejny rok obrachunkowy.
 
Projekt uchwały ma być procedowany podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, która planowana jest na środę, 21 września.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 18.09.2022, 22:35
Źródło informacji UM Grudziądz
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.