Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Grudziądz: Miasto przystąpiło do programu Ciepłe Mieszkanie

18.11.2022, 23:28aktualizacja: 18.11.2022, 23:29

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Grudziądz
Fot. UM Grudziądz
Blisko 4 miliony złotych wsparcia na wymianę tzw. kopciuchów. Prezydent Maciej Glamowski odebrał dziś w Urzędzie Wojewódzkim voucher dla Samorządu z racji przystąpienia do programu Ciepłe Mieszkanie.

Voucher na ręce prezydenta złożył prezes zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Paweł Mirowski. Chodzi o dofinansowanie w kwocie 3 mln 990 tys. złotych.
 
– Głównym założeniem programu jest likwidacja w naszym mieście tzw. kopciuchów – tłumaczy Maciej Glamowski, prezydent Grudziądza. – Program realizowany będzie przez kolejne trzy lata Adresowany jest do właścicieli lokali w kamienicach i mieszkań w zabudowie wielorodzinnej.
 
Na razie projekt jest w fazie przygotowania umowy. Po jej podpisaniu będzie uruchomiona cała procedura, o czym informować będziemy na bieżąco.
 
– Już teraz jednak zachęcam do składania wniosków. W ten sposób wszyscy wspólnie dbamy o jakość powietrza, którym oddychamy – dodaje prezydent Glamowski.
 
Mieszkańcy, którzy złożą wniosek, otrzymają dofinansowanie do wymiany źródła ciepła na paliwa stałe na źródło ekologiczne, np.:
- kocioł gazowy kondensacyjny,
- kocioł na pellet drzewny o podwyższonym standardzie,
- ogrzewanie elektryczne,
- pompę ciepła powietrze/woda lub pompę ciepła powietrze/powietrze,
- podłączenie lokalu do wspólnego efektywnego źródła ciepła.
 
Przy określeniu wysokości wsparcia obowiązywać będzie próg dochodowy. Dostępne będą trzy poziomy:
- 30% kosztów, nie więcej niż 15 tys. zł,
- 60% kosztów, nie więcej niż 25 tys. zł,
- 90% kosztów, nie więcej niż 37,5 tys. zł.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 18.11.2022, 23:28
Źródło informacji UM Grudziądz
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.