Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Informacja po Konwencji Zjednoczeniowej Partii Porozumienie (komunikat)

04.11.2017, 16:39aktualizacja: 04.11.2017, 16:39

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

-Partia Porozumienie informuje:

W dniu 4 listopada 2017 r. na PGE Narodowym odbyła się Konwencja Zjednoczeniowa Polski Razem, Republikanów, środowisk wolnościowych i samorządowych. Na Konwencji Jarosław Gowin ogłosił powołanie nowego ugrupowania politycznego „Porozumienie”.

– Spotkali się ludzie ze wszystkich regionów Polski. Ludzie reprezentujący różne nurty i tradycje polityczne, ale gotowi zawrzeć porozumienie. Porozumienie dla Polski i zobowiązanie wobec Polaków.

– powiedział Jarosław Gowin, prezes partii.

Poparcie dla nowego ugrupowania w ramach Zjednoczonej Prawicy przekazał Jarosław Kaczyński – prezes Prawa i Sprawiedliwości.

– Musimy wygrać nadchodzące wybory. Te przyszłe zwycięstwa bardzo potrzebują naszej jedności. Byśmy silni różnorodnością zmierzali ku wspólnemu celowi– powiedział Mariusz Błaszczak, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości.

W skład nowego ugrupowania weszły Polska Razem Zjednoczona Prawica, Republikanie, Chrześcijański Ruch Samorządowy, środowiska wolnościowe i samorządowe. Poparcie dla nowego ugrupowania udzielili m.in.: prezydenci Kalisza, Kielc, Leszna, Piekar Śląskich, Radomska, Sieradza, Tarnobrzegu, Torunia i Zamościa.

–Chcemy promować wielodzietność – jak wynika z badań IPSOS 41% rodzin zaplanowałoby kolejne dziecko, jednak ma kłopoty finansowe. Dlatego zwolnimy rodziny wielodzietne ze składki emerytalnej, płaconej obecnie zarówno przez obywateli, jak i pracodawców. – powiedział Karol Rabenda, Wiceprezes Partii Porozumienie, w panelu programowym.

– Gospodarka to wartość, która nas wszystkich łączy. Mam nadzieję, że będę mógł skutecznie działać na rzecz gospodarki i polskich firm. Dlatego środowisko wolnościowe dołącza do partii Porozumienie - mówił Robert Anacki, były wiceprezes Partii Wolność.

– Wolność, własność, konserwatyzm – to są wartości, które nas łączą. Wszystkie ręce na pokład! – zadeklarował Jacek Szczota

– Samorząd to dobrzy gospodarze, Ci którzy są z nami już i Ci którzy dołączą do Porozumienia - wypowiedź Grzegorza Sapińskiego, Prezydenta Kalisza.

Do partii „Porozumienie” dołączyli ponadto parlamentarzyści: Magdalena Błeńska, Zbigniew Gryglas oraz Senator Józef Zając.

– Już nikt nigdy nie będzie mnie karał za patriotyzm - stwierdził Zbigniew Gryglas, nowy poseł ugrupowania Porozumienie.

Na kongresie poprzedzającym Konwencję Zjednoczeniową dokonano zmian statutowych, w tym powołano Konwencję Krajową, której przewodniczącym został Adam Bielan. Ponadto wybrano Stanisława Derejhajło na funkcję Sekretarza Generalnego oraz nowych Wiceprezesów Zarządu Krajowego reprezentujących nowe środowiska wchodzące w skład Porozumienia: Roberta Anackiego, Magdalenę Błeńską, Zbigniewa Gryglasa, Karola Rabendę i Arkadiusza Urbana. Dołączyli oni do dotychczasowego kierownictwa partii: Jarosława Gowina – prezesa i wiceprezesów Marka Zagórskiego, Jadwigi Emilewicz i Marcina Ociepy. Dodatkowo do Prezydium Zarządu wejdą Marcel Klinowski i Szczepan Barszczewski.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi odpowiedzialność za jego treść – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe.(PAP)

kom/ nmk/

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
Data publikacji 04.11.2017, 16:39
Źródło informacji Partia Porozumienie
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.