Newsletter

Polityka i społeczeństwo

InternetowyKantor.pl edukuje seniorów o bezpieczeństwie w sieci

14.06.2022, 11:57aktualizacja: 14.06.2022, 12:05

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Currency One
Currency One
Do poznańskich ośrodków i klubów seniora trafiły foldery na temat cyberbezpieczeństwa. Seniorzy mogą dowiedzieć się z nich jak uniknąć oszustw na inwestycje, prób wyłudzenia danych czy instalacji niechcianego oprogramowania. Akcję edukacyjną prowadzi poznański serwis wymiany walut InternetowyKantor.pl.

Poradnik trafił do ośrodków w Poznaniu i Pobiedziskach. Otrzymali je członkowie Stowarzyszenia Ludzi III Wieku „Świerczewski Krąg”, Domu Kultury „Pod Lipami”, Caritas Poznań, Jeżyckiego Centrum Kultury.

„Oszustwa w sieci dotyczą wszystkich, ale seniorzy mogą być narażeni szczególnie. Cyberprzestępcy wykorzystują socjotechnikę, manipulację, oszustwa, by wyciągnąć dane od ofiary, które następnie służą do wykradania pieniędzy z kont bankowych. To co może uchronić przed oszustwami to edukacja w tym zakresie i wyczulenie na wyłudzanie danych” - mówi Katarzyna Moszko-Stachowska, PR Manager InternetowyKantor.pl.

Nie chodzi tylko o klikanie w nieznane linki, ale też zwracanie szczególnej uwagi na reklamy namawiające do inwestycji, wykorzystujące niejednokrotnie nielegalnie wizerunki celebrytów czy osób piastujących ważne funkcje państwowe, podszywanie się pod instytucje czy sklepy internetowe, wyłudzanie danych w serwisach społecznościowych, wykorzystując komunikatory takie jak Whatsapp, czy podczas rozmów telefonicznych. Sposobów jest wiele i każdy może się nabrać.

Poradnik na temat bezpieczeństwa w sieci podaje konkretne przykłady takich oszustw i pokazuje, na co zwracać szczególną uwagę, aby zachować bezpieczeństwo. Oprócz wersji drukowanej, poradnik można bezpłatnie pobrać na stronie serwisu InternetowyKantor.pl: https://internetowykantor.pl/wp-content/uploads/2022/04/Ebook-cyberbezpieczenstwo.pdf.

Poznański serwis InternetowyKantor.pl od 12 lat umożliwia korzystną wymianę walut i przelewy zagraniczne. Jako serwis finansowy dużą wagę przykłada do bezpieczeństwa w sieci i edukacji na temat zabezpieczania się przed oszustwami.

Źródło informacji: Currency One

 

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 14.06.2022, 11:57
Źródło informacji Currency One
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ

Akademia
Komunikacji

Prowadzimy szkolenia oraz warsztaty dla mediów, biznesu, samorządów i instytucji. Oferujemy szkolenia indywidualne i grupowe w zakresie m.in. wystąpień publicznych, zarządzania kryzysowego, cyberbezpieczeństwa, przeciwdziałania dezinformacji.