Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Izabela Trojanowska i Andrzej Kraśnicki uhonorowani przez Collegium Humanum

07.03.2023, 12:54aktualizacja: 07.03.2023, 16:48

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Collegium Humanum (1)
Collegium Humanum (1)
W sobotę 4 marca br. w Teatrze Palladium odbyła się uroczysta Gala Absolwentów studiów podyplomowych Collegium Humanum. Podczas ceremonii Złoty Medal Sukcesu otrzymała legenda polskie muzyki rozrywkowej Izabela Trojanowska. Z kolei prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki otrzymał tytuł Civis Academicus Honorificum. Galę poprowadził Zygmunt Hajzer.

W pierwszą sobotę marca w stołecznym Teatrze Palladium podczas uroczystej gali rektor Collegium Humanum, konsul honorowy Republiki Uzbekistanu, prof. dr hab. Paweł Czarnecki, dr. h.c. uroczyście wręczył dyplomy absolwentom prestiżowych studiów podyplomowych min. Executive Master of Business Administration (MBA) i Doctor of Business Administration (DBA). Gala Absolwentów to wyjątkowe wydarzenie dla całej społeczności Collegium Humanum.

Gościem specjalnym gali była Izabela Trojanowska. Wokalistka, znana z ponadczasowych przebojów takich jak: „Tyle samo prawd, ile kłamstw”, „Wszystko, czego dziś chcę” czy „Jestem twoim grzechem”, otrzymała od rektora Złoty Medal Sukcesu przyznany za wybitną twórczość artystyczną i wkład w rozwój kultury. W gronie innych osobistości wyróżnionych Medalem Sukcesu jest m.in. Doda. Podczas uroczystości uhonorowany został także wieloletni prezes PKOl prof. h.c. dr h.c. Andrzej Kraśnicki. Rektor Collegium Humanum prof. dr hab. Paweł Czarnecki nadał mu tytuł Civis Academicus Honorificum w dowód szacunku i wdzięczności za wspieranie sportu studenckiego oraz życzliwość dla uczelni.

„Pragnę wam podziękować za to, że zaufaliście Collegium Humanum, uczelni, która przeżywa swój piąty rok akademicki. (...) Mam nadzieję, że udało nam się przekazać wam konkretną wiedzę wedle naszej wizji edukacji praktycznej” - powiedział rektor Collegium Humanum prof. dr hab. Paweł Czarnecki. „Collegium Humanum to w dalszym ciągu startup. Z jednej strony chciałbym, żeby ten etap już się zakończył, z drugiej dzięki temu powstają w nim kreatywne pomysły i może się rozwijać” - dodał.

Obecny na ceremonii biskup senior diecezji drohiczyńskiej prof. dr hab. Tadeusz Pikus mówił o wyzwaniach, z jakimi mierzą się dziś ludzie na rynku pracy. „Żyjemy w epoce szybkich przemian. Zmiany, które niegdyś zachodziły w ciągu dwóch wieków, dziś dokonują się w czasie jednej dekady. Kiedyś człowiek szukał powołania, zawodu na całe życie. Dziś kształci się w wielu dziedzinach” - powiedział duchowny.

W uroczystości wzięli udział min. Andrzej Kraśnicki - prezes PKOl, dr h.c. Ryszard Czarnecki - przewodniczący Konwentu CH, poseł do Parlamentu Europejskiego, prezes ZUS prof. Gertruda Uścińska, ambasador Republiki Indonezji - Anita Lidya Luhulima, Biskup senior diecezji Drohiczyńskiej - Bp Prof. dr hab. Tadeusz Pikus, rektor-komendant Szkoły Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości - generał dr Marcin Strzelec oraz rektor Uniwersytetu Technologiczno-Humanistycznego im. K. Pułaskiego w Radomiu - prof. dr hab. Sławomir Bukowski, ks. dr Sławomir Śledziewski prywatny sekretarz kardynała G. Mullera oraz Adam Sadowski prezydent Centrum im. Adama Smitha.

Informacje o Collegium Humanum

Collegium Humanum to zdobywca tytułu najlepszej uczelni roku 2022 w Polsce w Plebiscycie Edukacyjnym Grupy Polska Press. Studia prowadzone są w siedzibie w Warszawie, w filiach w Poznaniu, Rzeszowie, Wrocławiu, Szczecinie i Lublinie oraz w Czechach (filie w Pradze oraz Frydku-Mistku), na Słowacji (filia w Bratysławie) i w Uzbekistanie (filia w Andiżanie). Collegium Humanum to pierwsza i dotychczas jedyna polska uczelnia, która uruchomiła filię w Azji. Ponadnarodowość wspólnoty nauczających i studiujących na Collegium Humanum stanowi o jej sile, afirmuje różnorodność oraz wspiera wszechstronną współpracę w ramach dobrego sąsiedztwa. W Collegium Humanum studiuje około 24 tys. studentów. To najchętniej wybierana uczelnia w 2022 r. wg MEiN. Uczelnia łączy różne środowiska. Absolwentką Collegium Humanum jest mistrzyni olimpijska z Aten w pływaniu na 200 m stylem motylkowym a obecnie prezes Polskiego Związku Pływackiego Otylia Jędrzejczyk. Profesorami honorowymi CH są min.: wybitny wokalista i kompozytor Krzysztof Cugowski oraz prof. Vaclav Claus były prezydent Czech.

Programy studiów w Collegium Humanum powstają w interdyscyplinarnych zespołach ludzi nauki i uznanych specjalistów-praktyków, stale analizujących wymagania zmieniającego się świata oraz związane z nimi potrzeby edukacyjne. Collegium Humanum jest jedyną uczelnią należącą do organizacji Pracodawcy RP. Efektem tej pracy jest nowatorska, kreatywna i innowacyjna oferta edukacyjna stanowiąca odpowiedź na oczekiwania osób ukierunkowanych nie tylko na rozwój intelektualny, ale i na sukces zawodowy - ambitnych i pragnących czerpać pełną satysfakcję z przyszłej pracy. Wysokie standardy i jakościowe podejście do kształcenia zyskało uznanie, a uczelnia otrzymała tytuł Instytucji Roku 2022 w kategorii „Edukacja” w plebiscycie Ogólnopolskiej Federacji Przedsiębiorców i Pracodawców Przedsiębiorcy.pl.

KONTAKT:

Bartosz Ciemięga

tel. 696 011 977

e-mail: media@humanum.pl 

Źródło informacji: Collegium Humanum

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 07.03.2023, 12:54
Źródło informacji Collegium Humanum
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ