Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Jarocin: 3 mln zł na utworzenie Jarocińskiego Centrum Usług Społecznych

18.06.2021, 13:34aktualizacja: 18.06.2021, 13:35

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Jarocin
Fot. UM Jarocin
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Jarocinie już wkrótce przekształci się w Jarocińskie Centrum Usług Społecznych. Nowa jednostka organizacyjna zaoferuje mieszkańcom szerszy wachlarz usług społecznych, odpowiadających ich oczekiwaniom. Na realizację tego projektu Gmina Jarocin pozyskała ponad 3 miliony złotych.

Projekt realizuje tylko 6 wielkopolskich gmin. Jarocin jest największą z nich. Pozostałe to: Trzcianka, Rawicz, Kramsk, Czarnków oraz Rychwał. W całej Polsce ten pilotażowy program wdrażany będzie w 32 gminach.

Centra Usług Społecznych to rządowy program, który ma na celu odejście od stereotypowego postrzegania Ośrodków Pomocy Społecznej i wychodzenia naprzeciw społeczności lokalnej. Jest to kolejny etap rozwoju polityki społecznej na poziomie lokalnym. -  Jarocińskie Centrum Usług Społecznych skoordynuje obecne usługi oraz wprowadzi – nowe. Usługi będą  planowane w taki sposób, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Przy współpracy z organizacjami pozarządowymi, stworzymy instytucję przyjazną, skuteczną i różnorodną w swoim działaniu. To będzie nowa jakość w zakresie usług społecznych oferowanych naszym mieszkańcom – podkreśla Adam Pawlicki, burmistrz Jarocina.

Poprzez realizację projektu objęte zostaną wsparciem również osoby, które dotychczas nie korzystały z usług pomocy społecznej. Działania JCUS będą opierały się na wprowadzeniu nowych usług społecznych z zakresu: pomocy społecznej; promocji i ochrony zdrowia; edukacji publicznej; pobudzania aktywności obywatelskiej: reintegracji zawodowej i społecznej. Ostateczny zakres oraz przewidziane w nim usługi społeczne będą poprzedzone diagnozą, by jak najlepiej dostosować usługi do oczekiwań i potrzeb mieszkańców.

Na realizację przedsięwzięcia, Gmina Jarocin otrzymała dofinansowanie w wysokości 3 084 722,60 zł, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój – Działanie 2.8 Rozwój Usług Społecznych świadczonych w środowisko lokalnym.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 18.06.2021, 13:34
Źródło informacji Jarocin
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ