Newsletter

Polityka i społeczeństwo

Jarocin: Powstaje 78 nowych mieszkań czynszowych

14.09.2021, 16:36aktualizacja: 14.09.2021, 16:39

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

Fot. UM Jarocin
Fot. UM Jarocin
W Potarzycy powstaje 78 mieszkań czynszowych. Mają być gotowe na początku przyszłego roku. Do dyspozycji lokatorów będą dwu- i trzypokojowe lokale, o powierzchni 35 m2 lub 55 m2 wykończone „pod klucz”. Inwestycja jest kontynuacją programu budowy mieszkań czynszowych, realizowanego od kilku lat w gminie Jarocin.

Do tej pory w jego ramach powstało 366 „czynszówek”. Przyszli lokatorzy, szczególnie rodziny z dziećmi, w pobliżu mają do dyspozycji przedszkole i świetnie wyposażoną szkołę, która może poszczycić się nawet własnym planetarium. Bardzo dobre warunki do uprawiania sportów stwarzają boisko i sala gimnastyczna. -  Pierwszeństwo w przyznawaniu lokali będą miały rodziny, które maja dzieci w wieku do 15 lat i zdeklarują, że zostaną one zapisane do przedszkola lub szkoły w Potarzycy. Od początku mówiliśmy, ze celem tego osiedla jest wzmocnienie miejscowej, dobrze wyposażonej i uczącej, szkoły – mówi Jerzy Wolski, prezes JTBS-u. Pojawienie się osiedla jest znaczącym początkiem rozwoju miejscowości.

Potarzyca jest dobrze skomunikowana z pozostałą częścią gminy. -  Znajduje się niedaleko Goliny, gdzie działają dwa duże zakłady produkcyjne. Bez przerwy potrzebują pracowników, więc jest duża szansa na to, że te rodziny - nawet jak przeprowadzą się z odległych miejscowości – znajdą pracę w tych przedsiębiorstwach. Poza tym zostanie zbudowana droga bezpośrednio prowadząca do mieszkań czynszowych - informuje Jerzy Wolski. Z Potarzycy do centrum gminy jest niedaleko. A w Jarocinie właśnie powstaje centrum sportowo-rekreacyjne z lodowiskiem i kręgielnią. Trwa tez rewitalizacja Parku Radolińskich. W zlokalizowanym tam pałacu powstaje nowoczesne muzeum, a obok - stylowa restauracja z oranżerią. W Śródmieściu prowadzona jest rewitalizacja. Dzięki inwestycji powstaną deptaki i wprowadzone zostaną nowe nasadzenia zieleni. Będzie można tu spokojnie pospacerować z dziećmi, które będą mogły pobiegać przy fontannie. Centrum Jarocina będzie zachęcało do spędzania wolnego czasu piękną zielenią i klimatycznym oświetleniem po zmroku.

Adam Pawlicki, Burmistrz Jarocina:  Inwestycja w mieszkania czynszowe w Potarzycy to kolejny etap naszego planu na polepszanie warunków życia mieszkańców. Tutaj najemcy, oprócz atrakcyjnych mieszkań, będą mieli do dyspozycji, w bliskiej odległości, świetnie wyposażoną szkołę, jedyną w Polsce z planetarium. W sąsiedztwie działają duże zakłady. Mieszkańcy, nie tylko Potarzycy, ale całej gminy, będą mogli też korzystać z udogodnień, które realizujemy w Jarocinie - stolicy gminy. Rozwój mieszkalnictwa, którego doświadczamy w gminie od lat, wpływa tez na rozwój handlu i usług. Dzięki temu na zakupy nie trzeba już jeździć do marketu, który znajduje się w ościennej miejscowości czy do Poznania bądź Kalisza. Warto swoje przyszłe życie lokować w gminie Jarocin, która jest dobrym miejscem do osiedlenia się, ponieważ swoim mieszkańcom daje wszystko to, czego wiele innych samorządów nie jest w stanie zagwarantować.

Pobierz materiał i Publikuj za darmo

bezpośredni link do materiału
POBIERZ ZDJĘCIA I MATERIAŁY GRAFICZNE
Zdjęcia i materiały graficzne do bezpłatnego wykorzystania wyłącznie z treścią niniejszej informacji
Data publikacji 14.09.2021, 16:36
Źródło informacji Jarocin
Zastrzeżenie Za materiał opublikowany w serwisie PAP MediaRoom odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji”. Informacje podpisane źródłem „PAP MediaRoom” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami lub instytucjami – w ramach umów na obsługę medialną. Wszystkie materiały opublikowane w serwisie PAP MediaRoom mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Newsletter

Newsletter portalu PAP MediaRoom to przesyłane do odbiorców raz dziennie zestawienie informacji prasowych, komunikatów instytucji oraz artykułów dziennikarskich, które zostały opublikowane na portalu danego dnia.

ZAPISZ SIĘ